All on Four - Reference Aesthetic

اغلب اوقات بیماران از ما می پرسند که All On 4 چیست و چه تفاوتی با روش کاشت مرسوم دارد؟

All On 4 یک تکنیک ایمپلنت دندانی است که در آن مجموعه دندان های بالایی یا پایینی تنها با چهار ایمپلنت جایگزین می شوند. این چهار ایمپلنت به عنوان یک مکانیسم پشتیبانی برای قرار دادن مجموعه جدیدی از دندان های ثابت عمل می کنند.

با All On 4، ایمپلنت های پشتی 45 درجه به سمت عقب دهان متمایل می شوند و در قسمت جلویی فک بالا، ناحیه ای از فک با تراکم استخوان بالاتر قرار می گیرند. در مقایسه با سایر روش‌های ایمپلنت، تکنیک All On 4 به تراکم استخوان یکسانی برای محکم کردن ایمپلنت نیاز ندارد.

تاریخچه ی all on four

در حالی که ایده داشتن یک مجموعه کامل از دندان ها، که تنها توسط چند فیکسچر ایمپلنت پشتیبانی می شود، ایده جدیدی نبود، مفهوم اتخاذ یک زاویه 45 درجه برای ایمپلنت های خلفی چیزی بود که منجر به تکامل All On 4™ شد.

پروفسور پائولو مالو، از پرتغال، همراه با سازنده ایمپلنت Nobel Biocare از اولین کسانی بودند که مزایای درمانی بالقوه و مقرون به صرفه بودن تکنیک All On 4™ را تشخیص دادند.

در دهه 1990، پروفسور پائولو مالو، و با حمایت مالی Nobel Biocare، یک سری مطالعات را برای تعیین اثربخشی این رویکرد جدید و نوآورانه انجام داد. در سال 1998، پروفسور پائولو مالو اولین بیمار را با تکنیک All on 4™ معالجه کرد.

امروزه تکنیک All On Four به عنوان بهترین گزینه درمانی برای جایگزینی دندان های قوس کامل شناخته شده است.

در همین حال، پروفسور پائولو مالو به یک متخصص مشهور جهانی در توانبخشی پیشرفته دهان تبدیل شده است. او چندین تکنیک دیگر را برای کمک به بیماران مبتلا به موارد پیچیده ترمیمی ابداع کرد.

علاوه بر این، پروفسور پائولو مالو تعدادی کتاب برجسته در زمینه دندانپزشکی ترمیمی تألیف کرد، چندین نشریه علمی منتشر کرد و در سراسر جهان در مورد توانبخشی دهان سخنرانی کرد.

در پشت این دستاوردها، پروفسور پائولو مالو “آموزش کلینیک مالو” را در لیسبون، پرتغال ایجاد کرد. در اینجا او دیگر متخصصان دندانپزشکی ترمیمی را آموزش داد که مشتاق بودند تخصص خود را در دندانپزشکی All On 4™ توسعه دهند.

کلینیک Malo یکی از مکان‌هایی است که متخصص ایمپلنت دندانی خود ما، دکتر تئو اسپیراکیس برای افزایش دانش، مفاهیم و تجربه موردی خود با تکنیک All On 4™ مراجعه کرده است.

ایمپلنت های دندانی معمولی در مقابل all on 4

ایمپلنت دندان یک پیچ کوچک تیتانیومی است که در استخوان فک قرار می گیرد و سپس از یک دندان یا یک پل دندانی پشتیبانی می کند. ایمپلنت تیتانیوم پایه ای را تشکیل می دهد که توسط آن دندان های جایگزین متصل می شوند.

برای روش متداول ایمپلنت دندان، 6  تا 8 ایمپلنت نیاز هست  تا یک پل ثابت کامل را پشتیبانی کند.

برعکس، تنها با دو ایمپلنت در جلوی دهان و دو ایمپلنت زاویه‌دار در پشت، تنها چهار ایمپلنت برای پشتیبانی از قوس کامل مورد نیاز است.

محدودیت اصلی روش متداول ایمپلنت دندان کامل قوس زمانی ایجاد می شود که ایمپلنت های خلفی را در نواحی با تراکم استخوان خواهیم داشت . معرفی ایمپلنت زاویه دار 45 درجه به این معنی است که می توان از مناطق دارای استخوان فک استفاده کرد.

مسائل مربوط به سلامت استخوان دهان

 تکنیک All On 4™ به بیماران مبتلا به مشکلات استخوان دهان انتخاب بهتری داده است. در گذشته، فقدان استخوان فک بالا (که اغلب به دلیل مشکلات سینوس یا از دست دادن استخوان ایجاد می شود) یک مشکل بزرگ برای کاندیدهای ایمپلنت بود و اغلب نیاز به پیوند استخوان برای ساخت فک به اندازه کافی برای حمایت از 6-8 ایمپلنت به روش های قدیمی مورد نیاز بود. .

اما تکنیک All On 4™ تفاوت زیادی ایجاد کرده است. و این خبر بسیار خوبی برای بیماران مبتلا به پوکی استخوان یا کمبود استخوان فک است.

برای بیمارانی که از پوکی استخوان رنج می برند، اغلب فکر می کنند که به دلیل کیفیت پایین استخوان، کاندیدای ایمپلنت های دندانی نیستند.

اما از آنجایی که All On 4™ نیاز به پیوند استخوان را از بین می برد، بیمارانی که از پوکی استخوان رنج می برند معمولا می توانند روش All on 4 را انجام دهند.

همین امر در مورد بیمارانی که فک فوقانی شدیدا جذب شده اند نیز صادق است. ایمپلنت زیگوماتیک یک گزینه عالی است. این ایمپلنت‌های طولانی‌تر از طریق فضای سینوسی به قسمت زیرین استخوان گونه متصل می‌شوند و نیاز به تکیه بر استخوان فک به عنوان تنها منبع حمایت را دور می‌زنند.

این گزینه های ابتکاری با هم می توانند نیاز به روش های تهاجمی پیوند استخوان را برطرف کنند.

Sleep Dentistry And All On 4™

دندانپزشکی خواب برای بیمارانی که نگران انجام یک عمل جراحی دندانپزشکی هستند ایده آل است.

Sleep Dentistry  استفاده از آرامبخش IV است که توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام می شود. ترکیبی منحصر به فرد از داروها به صورت داخل وریدی برای ایجاد یک حالت خواب مانند آرامش بخش برای کل روش استفاده می شود.

آیا  امکان خطا در 4All On   وجود دارد؟

بدون شک، یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌های بیمارانی که هر نوع روش کاشت را در نظر دارند، انجام دادن مشکلاتی است که ممکن است انجام شود.

در حالی که میزان موفقیت روش All On 4™ بسیار بالا است، مانند هر روش جراحی، برخی از عوامل وجود دارد که هنگام تصمیم گیری در مورد جراحی ایمپلنت دندان باید در نظر گرفته شود.

ایمپلنت دندان ممکن است از کار بیفتد که در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد آن بخوانید. اما زمانی که به رویه All On 4™ فکر می کنید، دو عامل اضافی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

All On 4™ Factor #1:
موقعیت نامناسب ایمپلنت ها

بزرگترین اشتباه درمان All On 4™ زمانی رخ می دهد که ایمپلنت ها در موقعیت نامناسب قرار گیرند. ایمپلنت‌هایی که موقعیت نامناسب دارند می‌توانند نتایج زیبایی درمان را به خطر بیندازند.

هنگامی که ایمپلنت ها خیلی دور جلوی دهان قرار می گیرند، باعث عقب نشینی لثه ها می شوند و فلز خاکستری تیره ایمپلنت در اطراف لثه قابل مشاهده است.

زمانی که ایمپلنت‌ها خیلی عقب قرار می‌گیرند، باعث می‌شوند شکل دندان‌های جایگزین ضخیم و حجیم به نظر برسند و صحبت کردن را سخت‌تر کنند.

هنگامی که ایمپلنت‌ها خیلی نزدیک به سطح نیش قرار می‌گیرند، به این معنی است که دندان‌های جایگزین می‌توانند کوتاه و کوفته به نظر برسند و این می‌تواند غیرطبیعی به نظر برسد.

اصلاح ایمپلنت هایی که به درستی در جای خود قرار نگرفته اند می تواند یک فرآیند دشوار باشد. به همین دلیل است که در حالت ایده آل، دندانپزشکی که All On ™ 4 شما را انجام می دهد، در هر دو جنبه جراحی و زیبایی عمل به همان اندازه مهارت خواهد داشت. می‌توانید درباره نحوه تصمیم‌گیری آگاهانه در مورد all on four بیشتر بخوانید.

 

 

All On 4™ Factor #2:

 

دندانپزشکان آموزش دیده زیبایی در مقابل دندانپزشکان آموزش دیده جراحی به طور کلی دو نوع دندانپزشک وجود دارد که درمان All On 4™ را انجام می دهد. یکی آموزش جراحی دارد و دیگری در دندانپزشکی زیبایی آموزش دیده است.

دندانپزشکانی که بیشتر بر روی نتایج زیبایی تمرکز می کنند، ممکن است در جنبه های جراحی این عمل کمتر تجربه داشته باشند. اگر عوارضی ایجاد شود و دندانپزشک صلاحیت کافی برای مقابله با آن را نداشته باشد، ایمپلنت‌ها در نهایت می‌توانند نمایان شوند و باعث عفونت لثه شوند.

نوع دیگری از دندانپزشکی که All On 4™ را انجام می دهد، دندانپزشکی است که با جراحی آموزش دیده است. دندانپزشکان آموزش دیده جراحی کار بسیار خوبی را در قرار دادن ایمپلنت در نزدیکترین استخوان موجود انجام می دهند، اما همیشه پیامدهای زیبایی ایمپلنت را در نظر نمی گیرند.

بهترین دندانپزشکان All on 4™ در زمینه دندانپزشکی جراحی و زیبایی باتجربه و آگاه هستند و آنها را قادر می سازد تا ایمپلنت ها را با دقت قرار دهند و از تجربیات خود در دندانپزشکی زیبایی برای دستیابی به نتیجه ای زیبا برای بیمار استفاده کنند.