Yüz Germe - Reference Aesthetic

Yüz Germe

Yüz germe (ritidektomi) yüzdeki yaşlanmaya bağlı kırışıkları, sarkmaları gererek ve asarak gidermeye yarayan bir yöntemdir.
blog-30

Yüz Germe

Yüz germe (ritidektomi) yüzdeki yaşlanmaya bağlı kırışıkları, sarkmaları gererek ve asarak gidermeye yarayan bir yöntemdir.

Son yıllarda yüzdeki yaşlanmayla ilgili tüm işlemler, yüz yenileme (fasiyal rejuvenasyon) adı altında anılmaya başlanmıştır. İnsan yaşlandıkça, yılların, günlük streslerin, güneş ışınlarının ve diğer etkenlerin (kötü beslenme, sigara, içki) etkisiyle yüz derisi kırışır, sarkar üzerinde çeşitli lekeler ve düzensizlikler oluşur.

Bir yüzde; kaşlar düşmüş, göz kapakları sarkmış, alın çizgileri belirginleşmiş, ağız – burun bölgesinde derin çizgiler oluşmuş, gözaltlarında torbalanmalar ve çizgiler oluşmuş, çene kontürü kaybolmuş, yanak sarkmış, deri perdeleri oluşmuş ve boyun yağlanmış ise yüz yaşlı bir görünüme sahip demektir.

Deri canlılığını kaybetmiş, üzerinde güneş lekeleri ve diğer benler belirmiş, kırışmış ve incelmiştir. Estetik ve Plastik Cerrahi ameliyatlarından olan yüz germe ameliyatları ile alın, yüz ve boyun derisindeki düzensizlikler ve sarkıklıklar giderilir. Yanak ve boyundaki fazla olan yağ dokusu alınır. Yüz fasyaları ve yağ dokuları anatomik yerlerine çekilip sabitlenir. Gerekli yüz dokuları takviye edilir ve diğer tamamlayıcı girişimler yapılabilir.

Yüz germe ameliyatlarının yaş sınırlaması nedir?

Yüz germe ameliyatının yapılacağı ideal kişiler, yüz ve boyun derisinde sarkmalar oluşmuş ancak cildi hala elastikiyetini kaybetmemiş, başka sağlık problemi olmayanlardır.

Çoğunlukla 40 yaşın üzerindeki erkek ya da kadınlara bu ameliyat uygulanır. Yapısal veya genetik nedenlerle daha erken yaşlarda da bu tip ameliyatlar tam veya limitli olarak yapılabilir.

Yüz germe ameliyatlarının tekniği

Yüz germe ameliyatı izsiz değildir. Ancak bu izler saklandığı için belirgin değildir. İzler, kulak önünde, şakak bölgesinde saçlı deri içinde ve arkasında gizlenir.

Çene altı bölgesinde yüz germe ameliyatı yapılırsa çene altında yaklaşık 3-5 mm.’lik bir iz kalır, gözkapağı ve alın germe eklenirse göz kapaklarında ve alında saçlı deri içinde ek izler kalır.

Ancak ameliyat sonrasında oluşan izler çoğunlukla belirgin olmayan ve gizlenebilen izlerdir. Ek işlemler (burun, göz kapağı vb. ) aynı seansta yapılabilir. Operasyon süresi ortalama 4-6 saat arasında değişebilmektedir.

Yüz Germe Ameliyatlarında İyileşme Süreci

Yüz germe ameliyatından sonra eve çıkmak mümkündür, fakat çoğunlukla 1 gece hastanede kalmak uygundur. Yüzde genel bir şişlik, renk değişimi, gerginlik ve uyuşukluk hissi olabilir.

Ameliyat esnasında yüz sinirleri anesteziden etkilenebilir. Bu etkilenmeden dolayı yüzde hafif asimetriler olabilir. Bunlar 3-5 gün içinde kendiliğinden geçer.

Burun, gözler ve ağız açık bırakılacak şekilde baş sargısı uygulanır. Doku içinde kan birikmesini engellemek amacı ile diren denilen silikon borular konulabilir.

Direnler en geç 2 gün içinde çekilir. Sargı 2-3 gün sonra tamamen açılır. Genel kontrol ve pansuman değişimi yapılır. Saçlar bu dönemde yıkanabilir. Dikişler eriyen tipte değilse 5-7 gün sonra alınır. Nadiren ikinci düzeltmeler gerekli olabilir.

Ameliyat sonrası 2. günden itibaren hasta ayağa kalkar ve evdeki işlerini yapabilir. Yaklaşık bir hafta sonra şişliklerin geçmesiyle hasta işine dönebilir, makyaj yapabilir.

2 ay hastanın ağır egzersizlerden ve aşırı güneş ışığından kaçınması gerekmektedir. Ayrıca hastanın dış darbelerden korunması önerilir. Yüz ve boyun derisine ameliyat ile verilmiş şekil, kişinin yapısına ya da çevre koşullarına göre bazen 5-10 yıl, bazen de yaşam boyu dayanır.

Üçüncü haftadan sonra operasyon ile yüze verilen yeni şekil daha anlaşılır hale gelir. Operasyon sonrası son şeklini yaklaşık 6 ay-1 yıl sonrası alır.

Hastalarımızın Yorumları

DANIELO JASON

6 PACK j’avais du mal a faire du sport et de suivre des regimes alimentaires mais sans resultat alors cette annee je me suis dirigé vers REFERENCE ESTHETIQUE en turquie et vraiment je me sens pret pour l’été comme jamais. Merci de m’avoir redonner confiance en moi.

BAHIJA BELHAJ

MEME KUCULTME La clinique est bien situé par rapport au metrobus station, les guichets bancaire sont juste a coté, le market est dont vous aurez besoin, j’étais labas pour faire une reduction mammaire, je ne me suis jamais senti bien dans ma peau jusqu’au jour ou j’ai décidé de me faire opéré chez REFERENCE ESTHETIQUE a Istanbul, Merci

Let us call you

Form İngilizce (#5) Fahri
reference-aesthetic-banner-EN