Tüp Mide - Reference Aesthetic

Tüp Mide

Tüp mide ameliyatı günümüzde en çok tercih edilen obezite cerrahi uygulamasıdır. Midenin %80 lik bölümünün çıkartılarak muza benzeyen tüp şeklinde yeni bir mide oluşturulma yöntemidir. Tüp mide ameliyatları kapalı ameliyat yöntemiyle uygulanır.
blog-30

Tüp Mide

Tüp mide ameliyatı günümüzde en çok tercih edilen obezite cerrahi uygulamasıdır. Midenin %80 lik bölümünün çıkartılarak muza benzeyen tüp şeklinde yeni bir mide oluşturulma yöntemidir. Tüp mide ameliyatları kapalı ameliyat yöntemiyle uygulanır.

Tüp Mide Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Vücut kitle indeksi 40 kg/m2 ve üzeri olması veya Vücut kitle indeksi 35kg/m2 üzerinde ve eşlik eden yandaş hastalıklarının olması (kalp-damar hastalıkları, solunum yolları hastalıkları, metabolik hastalıklar, ciddi eklem ve kas hastalıkları ve obeziteye bağlı psikososyal problemlere kişinin sahip olması)halinde yapılmaktadır.
Bu ameliyat 18-65 yaş arası hastalarda uygulanabilmektedir. Bunun dışındaki yaş grupları için özel durumlar bulunmaktadır.
Saç ektirme ameliyatında pek çok etken alınan kararı etkiler. Saç ekim ameliyatı kişilerin yaptırmak istediği ve tereddüt ettikleri bir operasyondur. Alınan kararın doğru olmasını sağlayan en büyük etken saç ektirme merkezinin doğru seçilmesidir.

Tüp Mide Ameliyatı Avantajları Nelerdir?

Teknik olarak, tüp mide önemli bir cerrahi uygulamadır. Tüp mide ameliyatı genellikle 40-70 dakika sürer iken gastrik bypass ameliyatının tamamlanması ise yaklaşık 2-3 saat sürebilir.

Midenin büyük bir kısmının çıkarılıyor oluşu açlık hissini tetikleyen grelin hormonunun üretimi çoğunlukla elimine etmekte açlık hissi azalmaktadır. Mide hacmindeki azalma ile kişilerin ameliyattan sonra kendilerini daha çabuk tok hissetmelerini sağlamaktadır.

Tüp mide ameliyatında organların yerinde değişiklik yapılmaz. Sadece mide kapasitesi azaltılır. Teknik olarak diğer obezite cerrahisi ameliyatlarına göre tecrübeli ellerde daha kolay yapılmaktadır. Gastrik bypassa göre vitamin ve mineral eksikliği daha az görülür.
Greft saç kökü demek değildir. Saç kökleri ile beraber bir miktar deri parçasının da bulunduğu alanın adıdır. Bir greftte yaklaşık 2-3 adet saç teli vardır. Örnek olarak 2000 greft, 4000-6000 saç köküdür.

Saç ekiminden önce greft hesaplaması uzman doktorlar tarafından yapılarak kişinin kaç grefte ihtiyacı olduğu belirlenir ve saç çizgisi çizilir. Sonrasında başın arkasında, iki kulak arasında bulunan donör bölgeden bu miktarı karşılayacak greft alınır ve kel bölgelere aktarılır.

Greft hesaplamasının doğru yapılması bir takım etkenlere bağlıdır. Greft alımı yapılacak bölgedeki greft miktarı donör bölgenizin yeterliliğine bağlı olmalıdır. İyi bir saç ekiminin yapılabilmesi için donör bölgede yeteri kadar saç bulunması gerekir.

Ameliyat sonrası kilo verme hızı nedir?

Kişi beslenme programını ve egzersiz takiplerine uyum sağladığı, ameliyattan sonraki 5 yıllık dönem içerisinde kişinin fazla kilosunun 50-60% oranında kaybı gerçekleşmektedir.
Eğer sigara kullanıyorsanız, ameliyattan bir iki hafta önce sigaranın bırakılması çok önemlidir. Sigara, ciltteki kan akışını engelleyebilir ve böylece yaraların iyileşme süreci etkilenir.

Hastalarımızın Yorumları

DANIELO JASON

6 PACK j’avais du mal a faire du sport et de suivre des regimes alimentaires mais sans resultat alors cette annee je me suis dirigé vers REFERENCE ESTHETIQUE en turquie et vraiment je me sens pret pour l’été comme jamais. Merci de m’avoir redonner confiance en moi.

BAHIJA BELHAJ

MEME KUCULTME La clinique est bien situé par rapport au metrobus station, les guichets bancaire sont juste a coté, le market est dont vous aurez besoin, j’étais labas pour faire une reduction mammaire, je ne me suis jamais senti bien dans ma peau jusqu’au jour ou j’ai décidé de me faire opéré chez REFERENCE ESTHETIQUE a Istanbul, Merci

Let us call you

Form İngilizce (#5) Fahri
reference-aesthetic-banner-EN