Popo Estetiği - Reference Aesthetic

Popo Estetiği

blog-30

Popo Estetiği

Güzellik ve estetik tanımı herkese gör değişir. Popo estetiğinin de algısı farklıdır. Poponun yeterli düzeyde belirgin olması, vücut ve kalça ile orantılı olması, ve pürüzsüz ve yuvarlak olması dikkat edilmesi gereken en önemli faktörlerdir. Kişinin ihtiyacına göre farklı teknikler kullanılarak popo şekillendirilir.
Bu yöntemde cerrahi bıçaklar kullanılmaz. Saç köklerinin özel bir iğneyle çıkarılması yöntemine dayanır. Kıl köklerinin tek tek alınması doku hasarını eski yöntemlere kıyaslanamayacak kadar düşürmüştür. Bundan dolayı saç ekiminde tavsiye edilen öncelikli yöntemdir.

Bundan dolayı saç ekiminde tavsiye edilen öncelikli yöntemdir. Bu yöntem hastalar tarafından da sıkça tercih edilmektedir. Hastalar bu yöntemden sonra saçlarından oldukça memnun kalmaktadır.

İki ya da üç saç kökü ve az miktarda deri dokusunu da içeren yapının, hassas bir aletle kafa derisinden çıkartılıp saçın seyrek olduğu bölgelere yerleştirilmesi Greft diye adlandırılan bu teknikle gerçekleşir.

Yağ enjeksiyonu ile popo estetiği

Brazilian Butt Lift (BBL) işleminde, liposuction yöntemiyle basen, bel, karın, ve sırt bölgesinden alınan yağ hücreleri farklı işlemlerden geçirilip saflaştırılır. Popo bölgesindeki değişik derinlikteki katmanlara mikro damlalar şeklinde enjekte edilir.

Enjekte edilen bölgede beslenme ve yaşama imkanı bulan yağ hücreleri, alındıkları bölgedeki gibi davranıp popo bölgesindeki yağ miktarını ve hacmini arttırır.

Popo estetik ameliyatlarında, bel bölgesinden yağ alımı ile popo şeklinin belirginleştirilmesi sağlanabilir. Kişi bu yöntem ile ideal bir vücut görünümüne kavuşmuş olur.

Bu yöntem, yağ alınan bölgede incelmenin meydana gelmesi, bel ve karın bölgesinde istenmeyen yağ birikiminden kurtulma imkanı sağlaması en önemli avantajlarındandır.

Bel ve kalça bölgesindeki geçişin dengelenmesini sağlayan yağ alma yönteminin bir diğer avantajı ise, popo bölgesine enjekte edilen yağın, kişinin kendi dokusunun kullanılması ile uzun süreli ve güvenli olmasıdır. Cerrahi kesinin kullanılmadığı bu yöntemde milimetrelik girişlerden enjeksiyon kanülleri ile yapılması başka bir avantajıdır.
Saç ektirme ameliyatında pek çok etken alınan kararı etkiler. Saç ekim ameliyatı kişilerin yaptırmak istediği ve tereddüt ettikleri bir operasyondur. Alınan kararın doğru olmasını sağlayan en büyük etken saç ektirme merkezinin doğru seçilmesidir.

Silikon implantlar ile yapılan popo estetiği

Kalça büyütme ameliyatlarında çok sık tercih edilen silikon implantlar daha kalıcı olabilir. Popo estetik ameliyatları için kullanılan silikonlar meme büyütme işleminde kullanılan silikon implantlara benzerdir fakat biçim olarak büyük farklılıklar görülebilir. Popo bölgesi için uygun şeklin elde edilmesine olanak sağlayacak biçimde dizayn edilmişlerdir.

Popo silikon implantları, kas altına, kas içine ve kas zarı altına olmak üzere popo bölgesine üç farklı şekilde yerleştirilebilmektedir. Her yöntemin kendine göre avantajları vardır. Bu yöntemde silikon implantlar büyük olan kalça kasının içinde oluşturulan cebe yerleştirilir.

Kasın iç bölgesine yerleştirilen silikon protezlerle yapılan popo estetiğinde silikon protezlerin büyük kalça kası tarafından kaplanması büyük avantaj sağlamaktadır. Böylece hem dokunulduğunda silikon hissedilmez, hem de silikonun kalça bölgesinde bulunan derin yapılara baskı yaparak ağrı yapmasına engel olunur.

Ameliyat sonrası hastalar, ayakta kalabilir yürüyebilir veya uygun pozisyonda yatabilir. Popo estetiği ameliyat sonrasında iyileşme süreci yaklaşık 1 haftadır. Hastaların 1 hafta süreyle popo üstüne uzun süreli oturmamaları gerekir.

Dolgu uygulaması ile popo büyütme

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde estetik operasyonlar daha konforlu ve hızlı yapılabilmektedir. Vücudun hemen hemen her bölgesi için farklı dolgu malzemeleri ile güzelleşmek mümkündür.

Popo bölgesinin şekillendirilmesi için bu dolgulardan faydalanılmaktadır. Yağ enjeksiyonu veya dolgu kombinasyonu ile popoyu arkaya veya yanlara doğru büyüterek istenilen şekli vermek mümkündür. Memeler de istenilen dolgunlukta ise oldukça kıvrımlı bir vücuda sahip olunabilir.

Hastalarımızın Yorumları

DANIELO JASON

6 PACK j’avais du mal a faire du sport et de suivre des regimes alimentaires mais sans resultat alors cette annee je me suis dirigé vers REFERENCE ESTHETIQUE en turquie et vraiment je me sens pret pour l’été comme jamais. Merci de m’avoir redonner confiance en moi.

BAHIJA BELHAJ

MEME KUCULTME La clinique est bien situé par rapport au metrobus station, les guichets bancaire sont juste a coté, le market est dont vous aurez besoin, j’étais labas pour faire une reduction mammaire, je ne me suis jamais senti bien dans ma peau jusqu’au jour ou j’ai décidé de me faire opéré chez REFERENCE ESTHETIQUE a Istanbul, Merci

Let us call you

Form İngilizce (#5) Fahri
reference-aesthetic-banner-EN