Pedodonti - Reference Aesthetic

Pedodonti

Pedodonti, çocuk diş hekimliği demektir. Çocuklarda diş hekimliği ilerki yaşamlarında daimi dişlenmeleri ve çene ilişkilerinin sorunsuz olması için çok önemlidir.
blog-30

Çocuklarda diş hekimliği

Pedodonti, çocuk diş hekimliği demektir. Çocuklarda diş hekimliği ilerki yaşamlarında daimi dişlenmeleri ve çene ilişkilerinin sorunsuz olması için çok önemlidir.

Süt dişleri çocuklarda hem beslenme hem de konuşma gibi ihtiyaçların karşılanmasında çok önemlidir. Gelecek dişlerin bölgelerinin korunmasında da oldukça önem taşır.

Kaybedilen ya da çürüğe bağlı hasar gören süt dişleri nedeni ile komşu diş kenarları arasındaki düzenli kontaktlar kaybedilerek dişler hareket edebilir.

Bu hareketlenme ve yer değiştirme , yerlerine gelmesi gereken daimi dişlerin farklı pozisyonlarda kapanış bozuklukları yaratmalarına sebep olur.
Basit önlem veya tedavilerle çözülebilecek olan sorunlar; daha uzun süreler gerektiren, karmaşık ve zor pahalı tedavi gereksinimlerine yol açabilir.
Bu yöntemde cerrahi bıçaklar kullanılmaz. Saç köklerinin özel bir iğneyle çıkarılması yöntemine dayanır. Kıl köklerinin tek tek alınması doku hasarını eski yöntemlere kıyaslanamayacak kadar düşürmüştür. Bundan dolayı saç ekiminde tavsiye edilen öncelikli yöntemdir.

Bundan dolayı saç ekiminde tavsiye edilen öncelikli yöntemdir. Bu yöntem hastalar tarafından da sıkça tercih edilmektedir. Hastalar bu yöntemden sonra saçlarından oldukça memnun kalmaktadır.

İki ya da üç saç kökü ve az miktarda deri dokusunu da içeren yapının, hassas bir aletle kafa derisinden çıkartılıp saçın seyrek olduğu bölgelere yerleştirilmesi Greft diye adlandırılan bu teknikle gerçekleşir.

Çocuklarda diş hekimliğinin önemi

Ayrıca diş hekimi kontrolleriyle çocukların çene büyüme-gelişimleri ve çeneler arası ilişkileri takip edilmelidir.

Anomalinin tespit edilmesi sonucunda çocuğun büyüme gelişimi sonlanmadan müdahale etmenin önemi çok büyüktür.

Bu dönemlerde ihmallerde bulunulması veya sorunun fark edilmemesiyle tedaviye başlamakta geç kalınması, telafi edilemeyecek sonuçlar doğurabilir. Bunun sonucunda hastalar gelecekteki hayatlarında hem fiziksel hem de psikolojik sorunlar yaşayabilir.

Çocuklarda da yetişkinlerde uygulanan tedavilerin hemen hepsi uygulanabilmektedir. Bazen yetişkin dişleriyle aynı tedavi bazen de süt dişlerine özel olarak uyarlanmış şekilde tedavi gereksinimleri giderilmektedir.

Süt dişlerinde sert katmanların daha yumuşak , ince, dokuların(pulpa; damar ve sinirden oluşan bağ doku veya diş özü) daha geniş hacimli olduğu unutulmamalıdır.

Meydana gelen bu farklılık çürüklerin canlı katmana daha da hızlı ulaşmasına, abse oluşumuna ve alttaki daimi dişlerin yapı bozukluklarıyla sürmelerine yol açabilir. Bu yüzden süt dişi tedavilerinde zamanlama çok kıymetlidir.
Saç ektirme ameliyatında pek çok etken alınan kararı etkiler. Saç ekim ameliyatı kişilerin yaptırmak istediği ve tereddüt ettikleri bir operasyondur. Alınan kararın doğru olmasını sağlayan en büyük etken saç ektirme merkezinin doğru seçilmesidir.

Hastalarımızın Yorumları

DANIELO JASON

6 PACK j’avais du mal a faire du sport et de suivre des regimes alimentaires mais sans resultat alors cette annee je me suis dirigé vers REFERENCE ESTHETIQUE en turquie et vraiment je me sens pret pour l’été comme jamais. Merci de m’avoir redonner confiance en moi.

BAHIJA BELHAJ

MEME KUCULTME La clinique est bien situé par rapport au metrobus station, les guichets bancaire sont juste a coté, le market est dont vous aurez besoin, j’étais labas pour faire une reduction mammaire, je ne me suis jamais senti bien dans ma peau jusqu’au jour ou j’ai décidé de me faire opéré chez REFERENCE ESTHETIQUE a Istanbul, Merci

Let us call you

Form İngilizce (#5) Fahri
reference-aesthetic-banner-EN