Mide Botoksu - Reference Aesthetic

Mide Botoksu

Colostridium batulinum bakterisinden elde edilen botulinum toxin endoskopık yöntemlerle mideye uygulanarak kişinin kilo vermesini sağlar.
blog-30

Mide Botoksu

Colostridium batulinum bakterisinden elde edilen botulinum toxin endoskopık yöntemlerle mideye uygulanarak kişinin kilo vermesini sağlar. Bu yöntemde mide kaslarının kasılması sınırlandırılarak mide boşalma süresi geciktirilir. Hastada iştah kaybı elde edilir. Genel anestezi altında yapılan mide botoksu, ortalama 20-30 dakika sürmekte ve hastalar operasyon sonrasında 1-2 saat gözetim altında tutulup, işlem sonrasında gün içerisinde taburcu edilebilirler.

Mide botoksu etkinliği kişiye göre değişmekle birlikte 6 aya kadar etkisi devam etmektedir. İşlem sonrası herhangi bir ağrı, bulantı gibi belirtileri olmayan, hastanın hızla normal hayatına dönebileceği bir yöntemdir.

Ancak botoks alerjisi olanlarda, on iki parmak bağırsağı ülseri, mide ülseri, gastrit gibi durumlarda uygulanması önerilmemektedir. Öncelikle bu problemin düzeltilmesi gerekmektedir. Bu nedenlerle gastroskopi ile işlem öncesi mutlaka midenin değerlendirilmesi gerekir.

Sağlık problemleri de düzeldi ise botoksun yenilenmesine gerek duyulmaz ancak diyet ve spor programını devam ettirmesi istenir. 6 aylık süreçten sonra bir miktar daha kilo kaybına ihtiyaç olduğu düşünülürse ve yapılan teknikten başarı elde edilmişse botoks tekrar edilebilir. Literatür bilgilerinde 3 seansa kadar önerilebilmektedir.

Hastalarımızın Yorumları

DANIELO JASON

6 PACK j’avais du mal a faire du sport et de suivre des regimes alimentaires mais sans resultat alors cette annee je me suis dirigé vers REFERENCE ESTHETIQUE en turquie et vraiment je me sens pret pour l’été comme jamais. Merci de m’avoir redonner confiance en moi.

BAHIJA BELHAJ

MEME KUCULTME La clinique est bien situé par rapport au metrobus station, les guichets bancaire sont juste a coté, le market est dont vous aurez besoin, j’étais labas pour faire une reduction mammaire, je ne me suis jamais senti bien dans ma peau jusqu’au jour ou j’ai décidé de me faire opéré chez REFERENCE ESTHETIQUE a Istanbul, Merci

Let us call you

Form İngilizce (#5) Fahri
reference-aesthetic-banner-EN