Meme Büyütme Estetiği - Reference Aesthetic

Meme Büyütme Estetiği

Kadınların en önemli fiziksel detaylarının başında göğüsler gelmektedir. Bu nedenle en çok göğüs bölgesinde estetik operasyona başvurulmaktadır.
blog-30

Meme Büyütme Estetiği

Kadınların en önemli fiziksel detaylarının başında göğüsler gelmektedir. Bu nedenle en çok göğüs bölgesinde estetik operasyona başvurulmaktadır.

Göğüslerin küçük veya hacimsiz olması kadınlarda birçok özgüven problemlerine neden olmaktadır. Bu da zaman içerisinde kadınların sosyal hayatlarında daha içe kapanık, utangaç ve çekingen olmalarına sebep olmaktadır. Bu gibi durumlardan meme büyütme ameliyatları ile kurtulmaları sağlanmaktadır.

Meme büyütme operasyonlarında silikon implant ya da yağ enjeksiyonu kullanılmaktadır. Bu iki yöntemde de önemli bir hacim elde etmek mümkündür.

Kullanılan protezler içeriğine, şekline ve yüzey yapısına göre 3 farklı kategoriye sahiptir. Uygulanacak olan protez hastanın fiziki yapısına göre değişiklik göstermektedir.
Bu yöntemde cerrahi bıçaklar kullanılmaz. Saç köklerinin özel bir iğneyle çıkarılması yöntemine dayanır. Kıl köklerinin tek tek alınması doku hasarını eski yöntemlere kıyaslanamayacak kadar düşürmüştür. Bundan dolayı saç ekiminde tavsiye edilen öncelikli yöntemdir.

Bundan dolayı saç ekiminde tavsiye edilen öncelikli yöntemdir. Bu yöntem hastalar tarafından da sıkça tercih edilmektedir. Hastalar bu yöntemden sonra saçlarından oldukça memnun kalmaktadır.

İki ya da üç saç kökü ve az miktarda deri dokusunu da içeren yapının, hassas bir aletle kafa derisinden çıkartılıp saçın seyrek olduğu bölgelere yerleştirilmesi Greft diye adlandırılan bu teknikle gerçekleşir.

Protezler Nasıl Yerleştirilir?

Meme büyütme operasyonlarında yerleştirilecek protezler vücuda dört farklı bölgeden yerleştirilebilir. Bu dört farklı bölgenin birbirine göre avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Protezler koltuk altı, meme altı, göbek veya meme başı çevresinden yerleştirilebilmektedir.

Dünyada en sık yapılan estetik ameliyatlardan biri silikon protezler ile gerçekleşen meme büyütme ameliyatıdır. Az gelişmiş memelerin, büyütülmesi için en uygun yöntem meme protezi yerleştirmektir.

Uygun hastalarda vücudun farklı bölgelerinden alınan yağların memeye enjeksiyon edilmesi ile de meme büyütme işlemi yapılabilir. Fakat transfer edilen yağların bir kısmının erimesinden dolayı istenilen büyüklükte meme hacmine ulaşabilmek için 2-3 kez enjeksiyon yapılması gerekebilmektedir.

Emzirmeler, kilo alıp vermeler ya da yaşın ilerlemesi ile beraber bazı kadınlarda memelerin içi boşalmakta ve sarkmalar oluşmaktadır. Bu hastalarda silikon meme protezleri ile iyi sonuçlar elde edilmektedir. Ancak sarkma ciddi bir boyutta ise protez kullanılmasının yanı sıra meme dikleştirme işlemleri de aynı seansta gerekebilmektedir.

Silikon ameliyatından sonra rahatlıkla süt verilebilir. Çünkü silikon süt bezlerinin altına yerleştirilmektedir. Katı silikon maddesinin vücuda bir zararı yoktur.

Kansere sebep olmaz. Silikonun günlük hayatta herhangi bir hareketinizle, sporla veya herhangi bir aktivite sırasında patlaması mümkün değildir.
Saç ektirme ameliyatında pek çok etken alınan kararı etkiler. Saç ekim ameliyatı kişilerin yaptırmak istediği ve tereddüt ettikleri bir operasyondur. Alınan kararın doğru olmasını sağlayan en büyük etken saç ektirme merkezinin doğru seçilmesidir.

Meme büyütme ameliyatının yapılması için sebepler nelerdir?

Memelerde küçüklük olması
Memelerde asimetri olması
Doğumdan sonra süt vermeye bağlı olarak memelerin içinin boşalması
Kilo verme sonucunda memelerde sarkma veya küçülme olması
Kanser cerrahisi sonra memenin yokluğu
Greft saç kökü demek değildir. Saç kökleri ile beraber bir miktar deri parçasının da bulunduğu alanın adıdır. Bir greftte yaklaşık 2-3 adet saç teli vardır. Örnek olarak 2000 greft, 4000-6000 saç köküdür.

Saç ekiminden önce greft hesaplaması uzman doktorlar tarafından yapılarak kişinin kaç grefte ihtiyacı olduğu belirlenir ve saç çizgisi çizilir. Sonrasında başın arkasında, iki kulak arasında bulunan donör bölgeden bu miktarı karşılayacak greft alınır ve kel bölgelere aktarılır.

Greft hesaplamasının doğru yapılması bir takım etkenlere bağlıdır. Greft alımı yapılacak bölgedeki greft miktarı donör bölgenizin yeterliliğine bağlı olmalıdır. İyi bir saç ekiminin yapılabilmesi için donör bölgede yeteri kadar saç bulunması gerekir.

Ameliyat Hakkında Bilmeniz Gerekenler:

Meme büyütme ameliyatı genel anestezi ile beraber hastane koşullarında ameliyathanede yapılır.
1-2 saat sürer. Protezin yerleştirilmesi için 4-5 cm bir yer açılır.
Protez, hastanın meme yapısına bağlı olarak meme dokusu arkasına veya göğüs kasının (pektoral) arkasına yerleştirilebilir.
Giriş yeri neresi olursa olsun bir iz kalacaktır. Bunlar operasyondan sonra belirgin, zamanla belirsiz hale gelen izlerdir.
Eğer sigara kullanıyorsanız, ameliyattan bir iki hafta önce sigaranın bırakılması çok önemlidir. Sigara, ciltteki kan akışını engelleyebilir ve böylece yaraların iyileşme süreci etkilenir.

Ameliyat Sonrası Hakkında Bilmeniz Gerekenler:

Ameliyat sonrası genellikle rahat geçer.
Ağrı minimaldir.
Eğer protez göğüs kasının arkasına yerleştirilmişse birkaç gün kol hareketlerinde kısıtlılık olabilir.
Ameliyat sonrası memeye sütyen veya sargı uygulanır.
Erimeyen dikişler varsa 10-12. gün alınabilir. Eriyen dikişlerde dikiş alınmasına gerek yoktur.
Erken dönemde şişlik, meme başında hissizlik ve deri üzerinde mor benzeri renk değişimi olabilir. Bunlar kısa sürede kendiliğinden geçer

Normal Yaşantıya Dönüş Hakkında Bilmeniz Gerekenler:

Hasta 3-4 gün içinde işine dönebilir.
3 hafta sonrasında protez yerine yerleşir ve meme normal işlevini kazanır.
Hastaya meme büyütme ameliyatından sonra 2 ay ağır sporlardan (zıplama-koşma gerektiren) uzak durması tavsiye edilir.
Protez yerleştirilmiş memelerde yapılacak mamografi ve cerrahi muayene problem oluşturmaz. Protez mamografide bir boşluk olarak görülür.
Silikon meme ya da protezli bir memede kanser gelişmesi riski artmaz, normal meme dokusu ile aynıdır.

Hastalarımızın Yorumları

DANIELO JASON

6 PACK j’avais du mal a faire du sport et de suivre des regimes alimentaires mais sans resultat alors cette annee je me suis dirigé vers REFERENCE ESTHETIQUE en turquie et vraiment je me sens pret pour l’été comme jamais. Merci de m’avoir redonner confiance en moi.

BAHIJA BELHAJ

MEME KUCULTME La clinique est bien situé par rapport au metrobus station, les guichets bancaire sont juste a coté, le market est dont vous aurez besoin, j’étais labas pour faire une reduction mammaire, je ne me suis jamais senti bien dans ma peau jusqu’au jour ou j’ai décidé de me faire opéré chez REFERENCE ESTHETIQUE a Istanbul, Merci

Let us call you

[tm_contact_form_7 id="3138" wrap_style="01"]
reference-aesthetic-banner-EN