Kulak Estetiği - Reference Aesthetic

Kulak Estetiği

Kulakta doğuştan veya sonradan oluşmuş, birçok şekil bozuklukları görülebilir. En çok karşılaşılan kepçe kulaktır. Kepçe kulakta kulağın kafatası ile arasındaki açının normalden daha fazla olması ile oluşur.
blog-30

Kulak Estetiği

Kulakta doğuştan veya sonradan oluşmuş, birçok şekil bozuklukları görülebilir. En çok karşılaşılan kepçe kulaktır. Kepçe kulakta kulağın kafatası ile arasındaki açının normalden daha fazla olması ile oluşur.

Bu sebepten dolayı kulak öne çıkık gözükür. Bu soruna açının fazla olması ile beraber kulağın iç kısmındaki kıvrımlarının yokluğu da eşlik edebilir.

Operasyonda amaç kulağın kafa ile arasındaki açıyı normal hale getirmek ve aynı zamanda bu kıvrımları tekrar oluşturmaktır. Kepçe kulak ameliyatları çok çeşitlidir.

Her doktor ayrı bir teknik uygulamaktadır. İple kepçe kulak ameliyatı, açık kulak ameliyatı gibi kullanılan birçok teknik vardır.

Hastane ortamında çocuklarda genel anestezi ile yapılır. Erişkinlerde ise lokal anesteziyle yapılmaktadır. Operasyon yaklaşık 1-1,5 saat kadar sürmektedir.

Kesi kulağın arkasından yapılmaktadır. Kulak kıkırdaklarının kıvrımlarını ve açıyı düzeltmek için dikişler atılır. Kepçe kulak operasyonundan sonra hasta evine dönebilir.

Kulağın 3 gün boyunca bandajlı kalması gerekmektedir. Ameliyat sonrasında oluşan ödem ve şişlik tahmini 2-3 hafta içinde düzelir. Kulağın son şeklini alması 2 ayı bulur. Kepçe kulak ameliyatında kesi kulağın arka kısmından yapıldığı için ameliyat izi belli olmaz.

Kepçe kulak probleminde kulağın kafa ile arasındaki açı normalden daha fazla olabilir. Bu kulağı dışarıya doğru açılmış gösterir. Ayrıca kulağın üst bölgesinde olması gereken kıvrımlar gelişmemiştir ve kulak dümdüz gözükür.

Kulak estetiğinde, aynı olan ve ameliyat için kullanılan birçok yöntem bulunur. Estetik cerrahın tecrübesi ve kulaktaki sorunun derecesi ameliyat sonucunu etkiler.

Bazı tekniklerde tam kulak arkasından bir kesi yapılır. Bazı tekniklerde ise kesi olmadan sadece iple estetik yapılır. Diğer yöntemlerde ise kulak önünden kesiler tercih edilebilir.

Genelde hastaların ameliyat sonrasında hastanede kalmalarına gerek yoktur. 2-4 gün sonra pansumanlar açılır, kişi banyo yapabilir. Bazı hastaların operasyondan sonra saç bandı ya da tenisçi bandı takmaları gerekebilir.

Hastalarımızın Yorumları

DANIELO JASON

6 PACK j’avais du mal a faire du sport et de suivre des regimes alimentaires mais sans resultat alors cette annee je me suis dirigé vers REFERENCE ESTHETIQUE en turquie et vraiment je me sens pret pour l’été comme jamais. Merci de m’avoir redonner confiance en moi.

BAHIJA BELHAJ

MEME KUCULTME La clinique est bien situé par rapport au metrobus station, les guichets bancaire sont juste a coté, le market est dont vous aurez besoin, j’étais labas pour faire une reduction mammaire, je ne me suis jamais senti bien dans ma peau jusqu’au jour ou j’ai décidé de me faire opéré chez REFERENCE ESTHETIQUE a Istanbul, Merci

Let us call you

Form İngilizce (#5) Fahri
reference-aesthetic-banner-EN