Karın Germe - Reference Aesthetic

Karın Germe

Günümüzde kadınların doğurma yaşı ilerlemiştir. Buna bağlı olarak tüp bebek doğumları artmış, gebeliklerin çoğalmıştır ve böylece karın deformasyonu çok sık karşılaşılan bir durum haline gelmiştir.
blog-30

Karın Germe

Günümüzde kadınların doğurma yaşı ilerlemiştir. Buna bağlı olarak tüp bebek doğumları artmış, gebeliklerin çoğalmıştır ve böylece karın deformasyonu çok sık karşılaşılan bir durum haline gelmiştir. Bunlara bağlı olarak da karın bölgesi estetiği artmıştır.

Abdominoplasti (tummy tuck); karın germe ameliyatı demektir. Karında oluşan yağlanmanın ve ciltte ki aşırı sarkmanın engellenmesi için yapılan bir ameliyattır. Spora ve diyete rağmen zayıflayamayan hastalarda tercih edilen bir operasyondur.

Karın estetiği operasyonunda; doğuma bağlı ya da yaşlanmaya bağlı gevşeyen karın kasları toparlanır. Göbek deliği düzeltilir. Fazla yağ dokusu alınıp sarkmış olan cilt dokusu çıkarılarak karın düz ve gergin hale getirilir.

Eğer karın bölgesindeki problem göbek deliğinin üstünde veya altında ise yapılan işlem “tam karın germe” işlemidir. Problem sadece göbek deliğinin altındaki ise yapılan işlem “mini-karın germe” işlemi olarak adlandırılır. Eğer bel ve mide bölgesinde de yağlanma varsa bu bölgelere liposuction yapılabilir.

Karın germe ameliyatında olabilecek iz; sezaryen izinden biraz daha uzun ve iç çamaşırının içinde kalacak şekildedir.

Karın germe ameliyatında; eğer hastanın kullandığı bir ilaç varsa, şeker hastalığı, yüksek tansiyon, kalp veya damar hastalığı gibi bir hastalık varsa doktora mutlaka bildirilmelidir. Çünkü eğer bu hastalıklarınız varsa riskli bir ameliyattır.

Ameliyattan 1 hafta önce kesinlikle aspirin içmeyiniz. En önemlisi ise ameliyattan en az 1 ay önce ve 1 ay sonra sigara içilmemesidir.

Doğumla ilgili olarak; karın germe ameliyatı doğumdan 1 yıl sonra rahatlıkla yapılabilir. Karın germe ameliyatı olduktan 18-24 ay sonra rahatlıkla doğum yapılabilir. Karın germe ameliyatı bebeğin gelişmesine engel olmaz. Genel anestezi yöntemi ile uygulanır.
Bu yöntemde cerrahi bıçaklar kullanılmaz. Saç köklerinin özel bir iğneyle çıkarılması yöntemine dayanır. Kıl köklerinin tek tek alınması doku hasarını eski yöntemlere kıyaslanamayacak kadar düşürmüştür. Bundan dolayı saç ekiminde tavsiye edilen öncelikli yöntemdir.

Bundan dolayı saç ekiminde tavsiye edilen öncelikli yöntemdir. Bu yöntem hastalar tarafından da sıkça tercih edilmektedir. Hastalar bu yöntemden sonra saçlarından oldukça memnun kalmaktadır.

İki ya da üç saç kökü ve az miktarda deri dokusunu da içeren yapının, hassas bir aletle kafa derisinden çıkartılıp saçın seyrek olduğu bölgelere yerleştirilmesi Greft diye adlandırılan bu teknikle gerçekleşir.

Tam karın germe

İnsizyon bir kalçadan diğer kalçaya uzanan, ancak bikini mayo içine gizlenebilen bir kesi hattına kadar yapılır. Alt, orta ve üst karın duvarındaki kas ve fasyadaki gevşeklik düzeltilerek şişkinlik ortadan kaldırılır.
Fazla deri yağ tabakası ile beraber aşağı doğru gerilir ve fazlalık alınır. Göbek yeni yerine adapte edilir. Liposuction konturlara daha düzgün bir görünüm vermek ve daha iyi hat oluşturmak için ek olarak uygulanabilir. Tam karın germe operasyonunda genişliğe bağlı olarak tahmini 2-4 saat sürebilir.
Saç ektirme ameliyatında pek çok etken alınan kararı etkiler. Saç ekim ameliyatı kişilerin yaptırmak istediği ve tereddüt ettikleri bir operasyondur. Alınan kararın doğru olmasını sağlayan en büyük etken saç ektirme merkezinin doğru seçilmesidir.

Kısmi karın germe (mini abdominoplasti)

Her iki kasık arasında da küçük bir kesi yapılır. Alt karın duvarında bulunan kas ve fasyadaki gevşeklik onarılır ve böylece şişkinlik ortadan kalkar. Deri aşağı doğru gerilerek fazla deri ve yağ tabakası çıkartılır.
Göbek sapı yeri değiştirilmeyebilir.

Liposuction genellikle geçiş bölgesini düzeltmek için kullanılabilir. Mini karın germede ameliyat süresi 1-2 saat arasındadır.
Greft saç kökü demek değildir. Saç kökleri ile beraber bir miktar deri parçasının da bulunduğu alanın adıdır. Bir greftte yaklaşık 2-3 adet saç teli vardır. Örnek olarak 2000 greft, 4000-6000 saç köküdür.

Saç ekiminden önce greft hesaplaması uzman doktorlar tarafından yapılarak kişinin kaç grefte ihtiyacı olduğu belirlenir ve saç çizgisi çizilir. Sonrasında başın arkasında, iki kulak arasında bulunan donör bölgeden bu miktarı karşılayacak greft alınır ve kel bölgelere aktarılır.

Greft hesaplamasının doğru yapılması bir takım etkenlere bağlıdır. Greft alımı yapılacak bölgedeki greft miktarı donör bölgenizin yeterliliğine bağlı olmalıdır. İyi bir saç ekiminin yapılabilmesi için donör bölgede yeteri kadar saç bulunması gerekir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Operasyondan sonra pansuman yapılır. Şişliği engellemek, en aza indirmek ve karnı desteklemek için özel bir karın korsesi giydirilir. Operasyondan sonra birkaç gün karın bölgesinde şişlik ve ağrı olabilir bu durum ağrı kesicilerle kontrol altına alınır.

Drenler ortalama 1-3 gün sonra alınır. Yaklaşık 1-3 gün hastanede kalırsınız. İşinize 2-4 hafta sonra dönebilirsiniz. Yara izi tahmini 3 veya 6 ay kırmızı-pembemsi renkte görülecektir, izlerin düzleşmesi ve solması 9 ay ila 1 yıl alabilir.

Kabul edilebilir iziniz bikini altına yerleştirilecek şekilde oluşturulur. Operasyondan 3 hafta sonra operasyonun vücuda verdiği yeni şekil daha iyi farkedilir. Karın germe operasyonu sonrası kendinize olan güveniniz artar.,
Eğer sigara kullanıyorsanız, ameliyattan bir iki hafta önce sigaranın bırakılması çok önemlidir. Sigara, ciltteki kan akışını engelleyebilir ve böylece yaraların iyileşme süreci etkilenir.

Hastalarımızın Yorumları

DANIELO JASON

6 PACK j’avais du mal a faire du sport et de suivre des regimes alimentaires mais sans resultat alors cette annee je me suis dirigé vers REFERENCE ESTHETIQUE en turquie et vraiment je me sens pret pour l’été comme jamais. Merci de m’avoir redonner confiance en moi.

BAHIJA BELHAJ

MEME KUCULTME La clinique est bien situé par rapport au metrobus station, les guichets bancaire sont juste a coté, le market est dont vous aurez besoin, j’étais labas pour faire une reduction mammaire, je ne me suis jamais senti bien dans ma peau jusqu’au jour ou j’ai décidé de me faire opéré chez REFERENCE ESTHETIQUE a Istanbul, Merci

Let us call you

[tm_contact_form_7 id="3138" wrap_style="01"]
reference-aesthetic-banner-EN