Diş Beyazlatma - Reference Aesthetic

Diş Beyazlatma

Diş renginden memnun olmayan insanlar günlük hayatlarında dişlerini saklama ihtiyacı hissedebilirler
blog-30

Diş Beyazlatma

Diş renginden memnun olmayan insanlar günlük hayatlarında dişlerini saklama ihtiyacı hissedebilirler. Dişlerdeki renklenmeler estetik sorunlar yaratmaktadır. Beyaz görünümlü dişler güzellik ve sağlıkla bağdaştırıldığı için ciddi bir özgüven artışı sağlar. Kişinin iş hayatında ve sosyal ortamda kendini daha rahat ve mutlu hissetmesini sağlar.

Diş beyazlatma hangi faktörlere göre yapılır?

Diş fırçalamak veya diş taşı temizliği ile giderilemeyen renklenmeler diş beyazlatma tedavisiyle giderilebilmektedir. Her tür renklenme beyazlatma tedavisine yanıt vermez. Beyazlatma uygulamasının dışında daha farklı bir tedavi gereksinimi olup olmadığına hekim karar verir. Beyazlatma tedavisi yapıldıktan sonra ulaşılacak beyazlama seviyesi kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Herkesin diş yapısı ve diş rengi aynı olmadığı gibi beyazlatma tedavisi sonucunda elde edilecek beyazlık da aynı olmayabilir.

Dişte birikmiş olan plak ve tartardan dolayı oluşan renklenmeler diş taşı temizliği ile giderilebilir fakat dişe nüfuz etmiş olan yapısal renklenmeler temizlemekle giderilemez. Yapısal renklenmeler genetik, yaş , bazı ilaçların kullanımı , alışkanlıklar , beslenme tarzı ve diş minesinin aşınmasına yol açan fiziksel faktörlere bağlı oluşabilir.

Kaç çeşit diş beyazlatma yöntemi vardır?

Beyazlatma tedavisi hekim kontrolünde veya hasta tarafından kendi kendine ya da ikisi bir arada uygulanabilmektedir.

Diş beyazlatma tedavisi nasıl yapılır?

Beyazlatma işlemi klinikte hekim kontrolünde daha kısa sürede uygulanabilmektedir. Dişlere tatbik edilen beyazlatıcı materyaller ve beyazlaşmayı hızlandıran özel ışık kaynakları yardımıyla yapılmaktır. Hasta tarafından yapılan beyazlatma , hastanın ağzından alınan ölçülere göre laboratuvarda üretilen plaklar yardımıyla evde uygulanabilmektedir. Güvenlik açısından daha az beyazlatıcı materyal kullanıldığından daha uzun süre gerektirir ve beyazlama miktarı daha düşük seviyede olabilir.

Beyazlatma tedavileri diş üzerinde bir aşındırma ya da kalıcı değişiklik gerektirmeyen tedavilerdir. Beyazlatıcı materyal tedavi sonunda dişlerin üzerinden tamamen temizlenir. Tedavi sürecinde renklenmeye sebep olan bazı gıdalar ve alışkanlıklardan uzak durulması tedavinin başarısını büyük oranda etkiler. Tedavi sonunda kişinin ağız hijyenine dikkat etmesi, kontrollerini aksatmaması sonucunda beyazlatma tedavisi daha başarılı ve uzun ömürlü olacaktır.

Hastalarımızın Yorumları

DANIELO JASON

6 PACK j’avais du mal a faire du sport et de suivre des regimes alimentaires mais sans resultat alors cette annee je me suis dirigé vers REFERENCE ESTHETIQUE en turquie et vraiment je me sens pret pour l’été comme jamais. Merci de m’avoir redonner confiance en moi.

BAHIJA BELHAJ

MEME KUCULTME La clinique est bien situé par rapport au metrobus station, les guichets bancaire sont juste a coté, le market est dont vous aurez besoin, j’étais labas pour faire une reduction mammaire, je ne me suis jamais senti bien dans ma peau jusqu’au jour ou j’ai décidé de me faire opéré chez REFERENCE ESTHETIQUE a Istanbul, Merci

Let us call you

Form İngilizce (#5) Fahri
reference-aesthetic-banner-EN