DHI (CHOI) Saç Ekimi - Reference Aesthetic

DHI (CHOI) Saç Ekimi

Saç ekimi tarihi çok uzun yıllara dayanmasına rağmen yapılan deneysel çalışmalar sonucunda yeni yöntemler geliştirilmiştir. DHI Saç Ekimi “Doğrudan Saç Ekimi” demektir.
blog-30

DHI (CHOI) Saç Ekimi

Saç ekimi tarihi çok uzun yıllara dayanmasına rağmen yapılan deneysel çalışmalar sonucunda yeni yöntemler geliştirilmiştir. DHI Saç Ekimi “Doğrudan Saç Ekimi” demektir.

DHI saç ekim yöntemiyle FUE saç ekimi yöntemi arasındaki en önemli fark kanal açmadır. DHI saç ekimi tekniğinde, kanal açma yöntemi uygulanmaz. Direk implant kalemi içerisine yerleştirilen kökler saç köklerinin yönlerine göre ekim yapılarak normal bir görünüm elde edilmeye çalışılır.

DHI saç ekim tekniği, basit bir prosedür gibi görünmesine rağmen en gelişmiş saç ekimi tekniklerinden biridir. DHI tekniğinde saç kökleri tek tek çıkarılır ve implante edilir. DHI yönteminde Choi İmplant Pen’in saç ekiminde kullanılması deneyim ve tecrübe gerektiren bir işlemdir.

FUE saç ekimi tekniğinde işlem üç aşamalı iken DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implantation)’ da iki aşamalıdır. DHI Saç Ekim Yönteminin temel amacı yoğun bir görüntü sağlamak, saçtaki kaliteyi artırmak, mevcut saçlı görüntüyü koruyarak saçı kısaltmadan saç ekimi yaptıran kişinin hızla günlük hayatına dönmesini sağlamaktır.

DHI yönteminde özel bir saç ekim aracı kullanılır. Choi İmplant Pen ile saç folikülünün donör alanından çıkarıldıktan sonra kafa derisine geri implante etmek için kullanılan medikal bir araçtır. Donör alandan alınan saç kökleri bu implant kalemi içerisine yerleştirilir ve saçsız olan yerlere ekim yapılır. Hatta seyrelen saç kökleri arasına girilerek ekim yapılabilmektedir.

Choi İmplant Pen, uçlarından birinde içi boş iğne bulunan kalem benzeri bir alettir. Saç ekim işlemi sırasında teknisyenler içi boş iğne ucuna saç greftlerini yerleştirmekte ve daha sonra uzman içi boş iğne ucuna yerleştirilmiş saç greftlerini ekim yapılacak kafa derisine implante etmek için Choi İmplant Pen’i kullanır. Bu işlem her bir greft için tekrarlanır. DHI (Direct Hair Implantation) yöntemi ile yapılan saç ekimi operasyonunda; saç ekimi doktoru ve saç ekimi ekibi implantasyon süresini ve hızını en iyi şekilde organize edebilmek için yaklaşık 6 kalem kullanırlar.

DHI Saç ekiminde Choi İmplant Pen’in kullanılması, ekim yapılacak sahada kanal kesiği ihtiyacını yani ayrıca kanal açma işlemini ortadan kaldırır. Bu yöntemde doktorlar greftleri doğrudan alıcı bölgelere enjekte edebilir.

Sağlıklı dokulara zarar vermeden uygulana DHI saç ekim yöntemi çok daha sık ekimlere imkan tanıması açısından avantajlıdır.

DHI saç ekim yönteminde iyileşme süreci de diğer tekniklere göre çok hızlıdır. Yaklaşık 3-4 gün içerisinde ödem sorunu ve kabuklanma çözülmüş olur. DHI saç ekim yöntemi ile daha kısa süre içinde normal hayatınıza geri dönüş yapabilirsiniz.
Bu yöntemde cerrahi bıçaklar kullanılmaz. Saç köklerinin özel bir iğneyle çıkarılması yöntemine dayanır. Kıl köklerinin tek tek alınması doku hasarını eski yöntemlere kıyaslanamayacak kadar düşürmüştür. Bundan dolayı saç ekiminde tavsiye edilen öncelikli yöntemdir.

Bundan dolayı saç ekiminde tavsiye edilen öncelikli yöntemdir. Bu yöntem hastalar tarafından da sıkça tercih edilmektedir. Hastalar bu yöntemden sonra saçlarından oldukça memnun kalmaktadır.

İki ya da üç saç kökü ve az miktarda deri dokusunu da içeren yapının, hassas bir aletle kafa derisinden çıkartılıp saçın seyrek olduğu bölgelere yerleştirilmesi Greft diye adlandırılan bu teknikle gerçekleşir.

Hastalarımızın Yorumları

DANIELO JASON

6 PACK j’avais du mal a faire du sport et de suivre des regimes alimentaires mais sans resultat alors cette annee je me suis dirigé vers REFERENCE ESTHETIQUE en turquie et vraiment je me sens pret pour l’été comme jamais. Merci de m’avoir redonner confiance en moi.

BAHIJA BELHAJ

MEME KUCULTME La clinique est bien situé par rapport au metrobus station, les guichets bancaire sont juste a coté, le market est dont vous aurez besoin, j’étais labas pour faire une reduction mammaire, je ne me suis jamais senti bien dans ma peau jusqu’au jour ou j’ai décidé de me faire opéré chez REFERENCE ESTHETIQUE a Istanbul, Merci

Let us call you

[tm_contact_form_7 id="3138" wrap_style="01"]
reference-aesthetic-banner-EN