Burun Estetiği - Reference Aesthetic

Burun Estetiği

Tüm dünyada burun estetik ameliyatları en sık yapılan estetik girişimlerdendir. Yüzün orta bölgesinde bulunduğundan dolayı, yüz güzelliğini ve ifadesini en çok etkileyen organdır.
blog-30

Burun Estetiği

Tüm dünyada burun estetik ameliyatları en sık yapılan estetik girişimlerdendir. Yüzün orta bölgesinde bulunduğundan dolayı, yüz güzelliğini ve ifadesini en çok etkileyen organdır. Bu nedenle iyi yapılmış bir burun ameliyatı hem sağlık, hem de estetik açıdan doğal ve güzel görünmesine katkısı sağlar.

Burun estetiği ameliyatındaki en temel amaç, yüz orantısına uygun bir burun yapmaktır. Kişinin isteğine göre burun ucu, kökü, kemeri, veya delik yapısının düzeltilmesi , varsa nefes sıkıntısı da giderilmiş olur.

Burun estetiği ameliyatları kişiye özel olarak planlanmalıdır. Herkese aynı şekilde bir burun şekli vermek yanlıştır. Yüz bir bütündür. Burun ameliyatlarında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, doğal görünüm ve fonksiyonel anlamda ki sorunları çözmektir.

Burun estetiğinde; burun kemerinin veya burun ucunun yapısı değiştirebilir, burun küçültülebilir veya büyütebilir, burun delikleri istenilen hale getirilebilir. Burun kökü ile alın arasındaki ya da burun ucu ile dudak arasındaki açı değiiştirilebilir. Ayrıca soluk almamızda sorun oluşturan polip, sinüzit, burun etleri ve deviye septum gibi problemleri gidermeye yardımcı olur.

Kaç çeşit burun estetiği yöntemi vardır?

Estetik burun ameliyatı açık rhinoplasty ve kapalı rhinoplasty olmak üzere iki farklı şekilde yapılabilir.

Açık rhinoplasty tekniğinde burun delikleri arasında küçük bir kesi yapılır. Kesi yapıldıktan sonra burun derisi, burun iskeleti görünür hale gelecek şekilde kaldırıldıktan sonra ameliyat yapılır.

Kapalı rhinoplasty tekniğinde ise direkt olarak burun deliklerinden girilen bir ameliyattır. İki teknikte birbirinden çok farklıdır ve tecrübeli doktorlar tarafından yapılmalıdır.

Kapalı rhinoplasty tekniğinde kesiler burun içinden yapılır ve burun ucunda kesi izi olmaz. Kapalı teknik daha çok burun sırtı ve ucunda olan problemleri düzeltmek için yapılır.

Kapalı rhinoplasty teknik olarak oldukça zordur. Bu yüzden cerrahın anatomik bilgiye çok iyi hakim olması gerekir. Bu teknikte burun ucunda bulunan kıkırdaklar daha az travmatize olur, ödem ve şişlik çabuk geçer, asimetriye daha az rastlanır.

Açık Rhinoplasty’nin , kapalı Rhinoplasty’e göre daha çok tercih edilmesinin sebebi ise en sık burun revizyonlarını ve aşırı deviye septum düzeltmek için olabilmektedir. Kapalı Rhinoplasty’e kıyasla daha kolaydır; çünkü burun ucu derisi kaldırılır ve kıkırdaklar görünür halde iken ameliyat yapılır.

Burun estetiği yaptırmanın ideal yaşı var mıdır?

Burun estetiği operasyonu yaptırabilmek için kızlarda 18 yaş ve erkeklerde 19 yaş alt sınırdır. Fakat hastada nefes ile ilgili bir sorun var ise bu yaş erkene çekilebilir.

Burun estetiğinde ameliyat öncesi hazırlıklar nelerdir?

Burun estetiği yaptıracak kişilerin en az 1 ay öncesinden doktoruyla şekil ve teknik konusunda anlaşmaları gerekir.

Şekil ve teknikte anlaşıldıktan sonra 1 ay Vitaminler, Aspirin, bitkisel tabletler, yeşil çay, enerji içeceği, almamaları gerekir, bu ürünlerin morluk ve şişlikleri artırması bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Sigara ve alkolün ameliyat gününe kadar kullanılmaması gerekir. Ameliyat gününde ise kişinin grip, nezle ve uçuk gibi hastalık durumu olmaması gerekir.

Burun estetiğinde operasyon süreci nasıl ilerler?

Burun ameliyatı genel anestezi ile yapılır ve operasyona göre yaklaşık 1,5-2 saat sürer. Ameliyat sonrasında ağrı olmaz, ameliyattan sonra ilk gün yüze soğuk uygulama yapılır. Hasta 1 gece hastanede kalır ve ertesi gün eve döner.

Burun estetiğinde operasyon sonrası süreç nasıldır?

Ameliyattan 2-3 gün sonra ödem (şişlik) ve morluk oluşabilir fakat bu durum gittikçe azalır.

Burun estetiği ameliyatından ortalama 5-7 gün sonra burun üzerindeki plastik atel ve bantlar çıkarılır, hasta normal hayatına rahatlıkla dönebilir.

Birinci ve ikinci hafta sonunda uçak yolculuğu yapılabilir. 1 hafta sonra kısa yürüyüşler yapılabilir. 2 hafta sonra koşular yapılabilir. 3 hafta sonra spor yapılabilir ve dozu yavaş yavaş arttırılarak 2 ay sonra ağır spor ve ağırlık çalışmaları mümkün olur.

Hastalarımızın Yorumları

DANIELO JASON

6 PACK j’avais du mal a faire du sport et de suivre des regimes alimentaires mais sans resultat alors cette annee je me suis dirigé vers REFERENCE ESTHETIQUE en turquie et vraiment je me sens pret pour l’été comme jamais. Merci de m’avoir redonner confiance en moi.

BAHIJA BELHAJ

MEME KUCULTME La clinique est bien situé par rapport au metrobus station, les guichets bancaire sont juste a coté, le market est dont vous aurez besoin, j’étais labas pour faire une reduction mammaire, je ne me suis jamais senti bien dans ma peau jusqu’au jour ou j’ai décidé de me faire opéré chez REFERENCE ESTHETIQUE a Istanbul, Merci

Let us call you

Form İngilizce (#5) Fahri
reference-aesthetic-banner-EN