Bacak Estetiği - Reference Aesthetic

Bacak Estetiği

blog-30

Bacak Estetiği

Bacaklardaki en çok karşılaşılan sorunlar;

Bacak üst- iç kısmındaki yağlanma,
Basen (bacağın dış kısmı) bölgesinin yağlı olması,
Dizin iç yanındaki yağ fazlalıkları,
Alt bacak iç kısmındaki eğrilikler,
Varis sorunu, ciltteki çöküklükler,
Her iki bacak arasında asimetri olması, bunlar arasında sayılabilir…
Basen bölgesindeki, bacağın iç kısmında ve dizin iç kısmında olan bölgesel fazlalıklar yani yağlar için en ideal yöntem yağ alma – liposuction ameliyatlarıdır. Bacak eğriliği için baldır silikonları dediğimiz göğüs bölgesindeki slikonlar gibi bacak iç kısmını kalınlaştıran bir operasyon yöntemi mevcuttur. Ciltteki çöküklükler, asimetrik görüntüler yağ enjeksiyonu ya da dolgu enjeksiyonu ile çözülebilir.

Liposuction yapılmış ve çöküntü gelişmiş kişilerde bacak bölgesine tedavi olarak AWT uygulaması veya yağ enjeksiyonu ve dolgu enjeksiyonu yapılabilir.

Çarpık bacak diye bilinen yani alt bacak bölgesindeki deformitenin tedavisinde üç çeşit teknik vardır. Silikon protez, aquafilling ile dolgu enjeksiyonu, yağ enjeksiyonu bu teknikler arasındadır. Aquafilling ile dolgu enjeksiyonu ameliyatsız bir tekniktir. Kişi bu operasyon sonrası evine gider, anestezi almasına gerek yoktur.

Spor ve rejime rağmen erimeyen yağlar için liposuction makul bir tekniktir. Bacaklarda doku fazlalıkları ve sarkma gibi sorunlar hızlı kilo alıp verme gibi nedenlere bağlı olabilir. Bu durumda bacak germe ameliyatı tercih edilir.

Liposuction’a alternatif olan teknik ‘lazer lipoliz’ tekniğidir. Bazen bacak germe estetiğinin yapılacağı kişiye bunun yanı sıra liposuction da yapmak gerekebilir. Ameliyat süresi 2 ila 3 saat aralığında sürer. Hastanın operasyondan sonra 1 gece hastanede kalması yeterlidir.

Saç Ekimi Nerede Yapılmalıdır?

Saç ektirme operasyonları, teknolojinin ilerlemesiyle hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilir hale gelmiştir. Saç ektirme ameliyatına karar vermeden önce dikkat edilmesi gereken konulardan biri seçilen saç ektirme merkezinin kalitesi ve güvenirliğidir.

Saç ektirme ameliyatında pek çok etken alınan kararı etkiler. Saç ekim ameliyatı kişilerin yaptırmak istediği ve tereddüt ettikleri bir operasyondur. Alınan kararın doğru olmasını sağlayan en büyük etken saç ektirme merkezinin doğru seçilmesidir.

Greft Hesaplama

Saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin karşısına her yerde çıkan greft yöntemidir. Greft hesaplama saç ekimi işleminin doğru yapılabilmesi için gerekli olan temel unsurlardan biridir. Fiyatlandırma greft sayısına göre belirlenmektedir.

Greft saç kökü demek değildir. Saç kökleri ile beraber bir miktar deri parçasının da bulunduğu alanın adıdır. Bir greftte yaklaşık 2-3 adet saç teli vardır. Örnek olarak 2000 greft, 4000-6000 saç köküdür.

Saç ekiminden önce greft hesaplaması uzman doktorlar tarafından yapılarak kişinin kaç grefte ihtiyacı olduğu belirlenir ve saç çizgisi çizilir. Sonrasında başın arkasında, iki kulak arasında bulunan donör bölgeden bu miktarı karşılayacak greft alınır ve kel bölgelere aktarılır.

Greft hesaplamasının doğru yapılması bir takım etkenlere bağlıdır. Greft alımı yapılacak bölgedeki greft miktarı donör bölgenizin yeterliliğine bağlı olmalıdır. İyi bir saç ekiminin yapılabilmesi için donör bölgede yeteri kadar saç bulunması gerekir.

Saç Ekimi Öncesi Sonrası Öneriler

Doktorun operasyon öncesinde ve sonrasında vereceği talimatlara tam olarak uyulur ise, sorunsuz bir şekilde bu süreç atlatılabilir. Bu talimatlar yeme, içme, sigara, belirli vitaminlerin ve ilaçların kullanılmamasına ilişkin olabilir. Bu talimatlara dikkatle uyulması doktorun ameliyatı çok daha kolay gerçekleştirmesini sağlar.

Eğer sigara kullanıyorsanız, ameliyattan bir iki hafta önce sigaranın bırakılması çok önemlidir. Sigara, ciltteki kan akışını engelleyebilir ve böylece yaraların iyileşme süreci etkilenir.

Saç Ekimi Öncesi Sonrası Öneriler ve Uyulması Gerekenler

Spor aktiviteleri, saç derisine giden kan akışını hızlandırır buda kesiklerin kanamasına neden olabilir. Bunun için kuvvet gerektiren egzersizlerden ya da temas gerektiren sporlardan en az üç hafta uzak durulması önerilir.

İşlem yapılan alanların iyileştiğinden emin olmak için, doktorun ameliyat sonrasında ki günlerde hastayı muayene etmesi gerekebilir. Bu muayenede doktorun vereceği önerilere hastanın eksiksiz uyması gerekir.

Hastalarımızın Yorumları

DANIELO JASON

6 PACK j’avais du mal a faire du sport et de suivre des regimes alimentaires mais sans resultat alors cette annee je me suis dirigé vers REFERENCE ESTHETIQUE en turquie et vraiment je me sens pret pour l’été comme jamais. Merci de m’avoir redonner confiance en moi.

BAHIJA BELHAJ

MEME KUCULTME La clinique est bien situé par rapport au metrobus station, les guichets bancaire sont juste a coté, le market est dont vous aurez besoin, j’étais labas pour faire une reduction mammaire, je ne me suis jamais senti bien dans ma peau jusqu’au jour ou j’ai décidé de me faire opéré chez REFERENCE ESTHETIQUE a Istanbul, Merci

Let us call you

Form İngilizce (#5) Fahri
reference-aesthetic-banner-EN