لیفت صورت - Reference Aesthetic

a

لیفت صورت

لیفت صورت (ریتیدکتومی) روشی است که برای رفع چین و چروک و افتادگی صورت از طریق کشش و آویزان کردن استفاده می شود.

لیفت صورت (ریتیدکتومی) روشی است که برای رفع چین و چروک و افتادگی صورت از طریق کشش و آویزان کردن استفاده می شود.

در سال های اخیر تمامی فرآیندهای مربوط به پیری در صورت تحت عنوان جوانسازی صورت مطرح شده است. با بالا رفتن سن انسان، پوست صورت چروک می شود، لکه ها و ناهنجاری های مختلفی با تاثیر سال ها، استرس های روزانه، اشعه های خورشید و عوامل دیگر (سوء تغذیه، سیگار، نوشیدنی) روی افتادگی ایجاد می شود.

یک درصد؛ اگر ابروها افتاده، پلک ها افتاده، خطوط پیشانی مشهود است، خطوط عمیق در ناحیه دهان و بینی ایجاد می شود، کیسه و خطوط در حبس ایجاد می شود، کانتور چانه از بین می رود، گونه ها افتاده است، پرده های پوست ایجاد می شوند. و گردن چرب است، ظاهری قدیمی دارد.

پوست شادابی خود را از دست داده است، لکه های خورشید و سایر خال ها ظاهر شده، چین و چروک و نازک تر شده اند. جراحی لیفت صورت که یکی از جراحی های زیبایی و پلاستیک است، بی نظمی و افتادگی پوست پیشانی، صورت و گردن را از بین می برد. بافت چربی اضافی روی گونه و گردن برداشته می شود. فاسیای صورت و بافت های چربی در مکان های آناتومیک خود کشیده و ثابت می شوند. بافت های لازم صورت تقویت شده و می توان مداخلات تکمیلی دیگری انجام داد.

محدودیت سنی جراحی لیفت صورت چیست؟

افراد ایده آل برای انجام جراحی لیفت صورت افرادی هستند که در پوست صورت و گردن افتادگی دارند، اما پوست آنها هنوز خاصیت ارتجاعی خود را از دست نداده و هیچ مشکل سلامتی دیگری ندارد.

اغلب این عمل در مردان یا زنان بالای 40 سال انجام می شود. به دلایل ساختاری یا ژنتیکی، این نوع جراحی را می توان در سنین پایین تر به طور کامل یا محدود انجام داد.

تکنیک جراحی لیفت صورت                         

جراحی لیفت صورت بدون ردیابی نیست. با این حال، این آثار به دلیل پنهان بودن آشکار نیستند. زخم ها در جلوی گوش، در ناحیه شقیقه و پشت پوست سر پنهان می شوند.

اگر جراحی لیفت صورت زیر ناحیه چانه انجام شود، اثری به اندازه تقریبی 5-3 میلی متر در زیر چانه باقی می ماند و اگر کشش پلک و پیشانی اضافه شود، جای زخم های اضافی روی پلک ها و پیشانی باقی می ماند.

با این حال، اسکارهای بعد از عمل عمدتاً نامشخص و پنهان هستند. اقدامات اضافی (بینی، پلک و …) را می توان در همان جلسه انجام داد. زمان عملیات می تواند به طور متوسط ​​بین 4-6 ساعت متفاوت باشد.

روند بهبودی در جراحی لیفت صورت

بعد از جراحی لیفت صورت امکان رفتن به خانه وجود دارد، اما معمولاً 1 شب در بیمارستان ماندن مناسب است. ممکن است احساس کلی تورم، تغییر رنگ، سفتی و بی حسی در صورت وجود داشته باشد.

اعصاب صورت ممکن است تحت تاثیر بیهوشی در حین جراحی قرار گیرند. ممکن است به دلیل این اثر، عدم تقارن جزئی در صورت وجود داشته باشد. اینها طی 3-5 روز خود به خود از بین می روند.

بانداژ سر با بینی، چشم ها و دهان باز اعمال می شود. برای جلوگیری از تجمع خون در بافت می توان لوله های سیلیکونی به نام مقاومت قرار داد.

رزیست ها حداکثر ظرف 2 روز قرعه کشی می شوند. پانسمان بعد از 2-3 روز کاملا باز می شود. بازرسی کلی و تغییرات پانسمان انجام می شود. در این دوره می توان موها را شست. اگر بخیه ها از نوع ذوبی نباشند، بعد از 5-7 روز برداشته می شوند. به ندرت ممکن است اصلاحات دوم مورد نیاز باشد.

از روز دوم بعد از عمل بیمار می ایستد و می تواند کارهای خود را در منزل انجام دهد. پس از برطرف شدن تورم پس از حدود یک هفته، بیمار می تواند به سر کار و آرایش خود بازگردد.

بیمار باید به مدت 2 ماه از ورزش های سنگین و نور زیاد خورشید اجتناب کند. همچنین توصیه می شود از بیمار در برابر اثرات خارجی محافظت شود. این شکل به پوست صورت و گردن با جراحی داده می شود که گاهی 10-5 سال و گاهی تا آخر عمر بسته به ساختار فرد یا شرایط محیطی طول می کشد.

بعد از هفته سوم، شکل جدیدی که به صورت داده شده واضح تر می شود. شکل نهایی خود را بعد از عمل تقریباً 6 ماه تا 1 سال به خود می گیرد