ایمپلنت - Reference Aesthetic

ایمپلنت

افزایش سریع استفاده از ایمپلنت و روش درمان دندان های از دست رفته زمینه های کاربرد ایمپلنت را گسترش می دهد. ایمپلنت های دندانی به افراد کمک می کند مشکلات جویدن و تماس تلفنی را برآورده کنند، انتظارات زیبایی شناختی خود را برآورده کنند، اعتماد به نفس خود را به دست آورند و استانداردهای زندگی خود را بالا ببرند.
برای قرار دادن ایمپلنت باید حجم استخوان کافی در دسترس باشد. در مواردی که استخوان فک ذوب می شود، به طور کلی امکان ساخت ایمپلنت وجود ندارد. حداقل ارتفاع استخوان 10 میلی متر و ضخامت استخوان 6 میلی متر برای ساخت ایمپلنت دندان استاندارد لازم است. همچنین در اطراف ایمپلنت ها باید لثه کافی وجود داشته باشد. برای بافت لثه، کنترل بهداشت دهان، زیبایی صورتی، تحلیل لثه و تحلیل استخوان ضروری است.
جراحی ایمپلنت پیشرفته روش درمانی است که در مواقعی که استخوان و بافت لثه کافی برای ساخت ایمپلنت دندان وجود ندارد استفاده می شود. این روش؛ فرآیند ایجاد مقدار کافی استخوان و بافت لثه در اطراف ایمپلنت ها برای قرار دادن ایمپلنت ها در بهترین موقعیت و موقعیت است.
در درمان ایمپلنت ابتدا بررسی می شود که آیا میزان و تراکم استخوان مناسب است یا خیر. هنگامی که استخوان مناسب نیست، پیوند استخوان اعمال می‌شود و انتظار می‌رود ناحیه استخوانی شود، ایمپلنت‌ها پس از استخوان‌سازی انجام می‌شود. برای عبور از مرحله پروتز، ایمپلنت باید تا استخوان فک بجوشد. این دوره بین 2-3 ماه متغیر است. پس از ادغام ایمپلنت با استخوان فک، نوبت به آماده سازی پروتز می رسد. پس از هدف قرار دادن اندازه و رنگ گرفته شده توسط دهان، پروتزها به روش زیبایی در آزمایشگاه های چینی مطابق با دندان های واقعی آماده می شوند. پس از آزمایش های انجام شده در دهان بیمار، شکل نهایی خود را به آن می دهند. در مرحله آخر پروتزها با پیچ یا چسب زدن روی ایمپلنت قرار می گیرند.

مراقبت از دهان بعد از ایمپلنت

بهداشت دهان و دندان برای محافظت از دندان های طبیعی و ایمپلنت بسیار مهم است. مراقبت از دهان باید در 2 روز اول پس از درمان ایمپلنت اهمیت داده شود. از حرکاتی که باعث ایجاد فشار در دهان می شود باید خودداری کرد و به مدت 1 روز نباید دهان را شستشو داد یا غرغره کرد. در روزهای اول درمان نکاتی وجود دارد که باید مراقب مسواک زدن و نخ دندان کشیدن داخل دهان بود. باید تا حد امکان به آرامی اعمال شود. تمیز کردن منظم و آهسته پلاک های تشکیل شده دوره موفقیت را طولانی می کند.

بهداشت دهان و دندان برای محافظت از دندان های طبیعی و ایمپلنت ضروری است. مراقبت از دهان باید در 2 روز اول پس از درمان ایمپلنت اهمیت داده شود. از حرکاتی که باعث ایجاد فشار در دهان می شود باید خودداری کرد و به مدت 1 روز نباید دهان را شستشو داد یا غرغره کرد. در روزهای اول درمان نکاتی وجود دارد که باید در مورد مسواک زدن دهان و نخ دندان دقت کرد. تا حد امکان باید با حرکات بسیار آهسته اعمال شود. تمیز کردن منظم و آهسته صفحات تشکیل شده، دوره موفقیت را طولانی می کند.