Meme Küçültme Estetiği

Reference-aesthetic-breast-aesthetic-yesilkoy

Meme Küçültme Estetiği

Kadınlarda aşırı büyük memeler ciddi fiziksel sorunlara ve psikolojik rahatsızlıklara yol açabilmektedir. Hareket yeteneğinin kısıtlanmasının yanı sıra; duruş bozukluğu, sırt ve boyun ağrısı, meme altlarında yaralar, omuzlarda çökme, meme altında terlemeye bağlı pişikler ve uzun vadede omurga deformiteleri gibi sağlık problemlerine neden olabilir.

Ayrıca iri memeler yerçekimi etkisiyle sarkmaya eğilimlidir. Saydığımız bu nedenlerden dolayı meme küçültme ameliyatları, estetik olduğu kadar fonksiyonel ameliyatlardır. Meme küçültme estetiğinin ergenlik dönemi bittikten sonra erken yaşlarda yapılması hem fiziksel hem de psikolojik açıdan yararlı olabilmektedir.

Günümüz teknolojisinde ciltte çok az iz bırakan ve memenin emzirme fonksiyonunu koruyan cerrahi teknikler geliştirilmiştir. Bu ameliyatta memeler kişinin vücuduyla orantılı boyutta olacak şekilde küçültülmekte ve meme uçları olması gereken yere taşınmaktadır.

Meme dokusunun vücut yapısına göre büyük olması kişiyi birçok yönden kısıtlar. Büyük ve sarkık memeler kişiyi olduğundan daha ileri yaşta, daha kilolu gösterdiği gibi fit bir görünüme de engel olur. Genellikle büyük memeye meme sarkıklığı da eşlik eder.

Meme küçültme estetiğinin temel hedefi meme sarkıklığının giderilmesi ve memenin küçültülmesidir. Operasyondan önce hastaya özel yapılacak tasarımın önemi çok fazladır. Burada hastanın dekoltesinin nasıl bir görünümde olmasını istemesi, ne büyüklükte bir meme istediği önemlidir.

Ameliyat ve ameliyat sonrası normal hayata dönüş

Estetik meme küçültme ameliyatında;

Büyük olan meme dokusu kişinin ölçülerine göre yeniden şekillendirilir;
Fazla meme dokusu ve üzerindeki deri çıkartılır;
Meme başı olması gereken yere taşınır.
Genel anestezi ile hastane koşullarında ve ameliyathanede gerçekleştirilen ameliyat yaklaşık 2,5 ila 4 saat sürer.

Hasta 1 hafta sonra işine dönebilir. 3 ay ağır sporlardan uzak durması önerilir. Estetik meme küçültme ameliyatı genel olarak kişinin ruh sağlığını düzelten, iyi ve kalıcı sonuç veren, kişiyi yaşama daha bağlı hale getiren, özellikle kadının giyim tarzını kolaylaştıran bir ameliyattır. Yeni şekillendirilmiş meme, uzun süre dayanıklı olur. Ancak operasyondan sonra kilo değişiklikleri, yerçekimi, gebelik, emzirme gibi etkenler memede yeniden hacim artışına ve sarkıklıklara neden olabilir.
Saç ektirme ameliyatında pek çok etken alınan kararı etkiler. Saç ekim ameliyatı kişilerin yaptırmak istediği ve tereddüt ettikleri bir operasyondur. Alınan kararın doğru olmasını sağlayan en büyük etken saç ektirme merkezinin doğru seçilmesidir.

Hastalarımızın Yorumları

Aslı Bozan
Aslı Bozan

Benimle ilgilenen sağlık danışmanı başta olmak üzere doktorum ve uzman estetisyenlere teşekkür ederim

Müge Yılmaz
Müge Yılmaz

Gittiğimde biraz yoğunluk vardı hastanede ama beni çok bekletmeden hemen yardımcı oldular randevumun hemen hemen tam saatinde girdim hocanın odasına muayene edip bilgi verdiler bilgisayar üzerinden bazı tasarımlar yaptılar düşünüyorum açıkçası en kısa zamanda geleceğim 🙂

Sizi Arayalım
reference-aesthetic-banner
Open chat