Yanak Estetiği

Yanak Estetiği (Bişektomi)
reference-aesthetic-cheek-aesthetics

Yanak Estetiği (Bişektomi)

Çok daha zarif ve asil yüz hatlarına sahip olmak bişektomi estetiği ile mümkündür. Bişektomi estetiği yanaktan yağ alma ameliyatıdır.

Yanak bölgesinde bulunan yağ dokusunun alınarak çıkartılması ile yanakta daha çökük bir görüntü elde edilebilmektedir.

Fakat yaşın ilerlemesi ile beraber yüzdeki yağ dokusu kendiliğinden azalmaktadır. Bunun için doğru endikasyonla yapılmadığında çöküklük ve yaşlanmış bir görüntü meydana gelebilmektedir.

Bişektomi operasyonu ile yuvarlak ve geniş yanaklar inceltilerek yüze daha keskin hatlar kazandırılır. Böylece kişinin yüz estetiğinde farklılığa kavuşması sağlanmış olur.

Ameliyatın bayanlarda da, erkeklerde de olumlu etkileri olabilmekte. Erkeklerde yanak şişikliğinin giderilmesine, kişinin daha zayıf, daha fit ve daha sağlıklı görünmesine yardımcı oluyor.

Kadınlarda ise yanakların hafifçe çökük olması ya da düz olması çok daha büyük bir etki yapıyor. Yanak yağları alınınca kadın hastaların daha yetişkin, daha seksi bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyor.

Bu ameliyatın toplam süresi 10-20 dakika arasında değişir. Ameliyat süresinin kısa olmasının sebebi, Bichat yağ yastıkçığına yanağın iç kısmından kolayca erişebilmektir.

Yağ yastıkçığının alınmasından sonra yanağın iç kısmına 2-3 dikiş atılması toplam 5-6 dakika sürmektedir. Yanaklarda kanama ve morluk olmaz.

Ameliyatın sonunda alınan yağın yerine ödem oturmaması için yanaklara bandaj uygulanır. Bandajın 2 gün tutulması gerekmektedir.

Genelde bu ameliyatı yaptıran bayan hastaların yakın çevresi hastanın yüz gerdirdiğini, elmacık kemiklerine dolgu yaptırdığını veya zayıfladığını düşünebilir. Aslında yapılan sadece 20 dakikalık bir ameliyattır.

Hastalarımızın Yorumları

Aslı Bozan
Aslı Bozan

Benimle ilgilenen sağlık danışmanı başta olmak üzere doktorum ve uzman estetisyenlere teşekkür ederim

Müge Yılmaz
Müge Yılmaz

Gittiğimde biraz yoğunluk vardı hastanede ama beni çok bekletmeden hemen yardımcı oldular randevumun hemen hemen tam saatinde girdim hocanın odasına muayene edip bilgi verdiler bilgisayar üzerinden bazı tasarımlar yaptılar düşünüyorum açıkçası en kısa zamanda geleceğim 🙂

Sizi Arayalım
reference-aesthetic-banner
Open chat