Yanak Dolgusu

reference-aesthetic-cheek-filling

Yanak Dolgusu

Genel güzellik anlayışında dolgun yanaklar gençliğin ve çekiciliğin sembolü olarak bilinir. Zayıf ve çökük yanaklar yüzün daha yaşlı ve yorgun görünmesine neden olur.

Yanak Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Kalıtımsal özellikler, kilo verme ya da yaşlanma gibi faktörler sonucunda oluşan yanak bölgesinde hacim eksikliği veya hacim kaybı varsa yanak dolgusu yaptırabilir. Ayrıca kişi daha dolgun yanaklara sahip olmak istiyorsa da yanak dolgusu yaptırabilir.

Tüm bunların yanı sıra genel sağlığı yerinde olup uygun yaş aralığında olması gerekir. Dolgu enjeksiyonu tekniği ile gerçekleşen yanak dolgusu, yüzdeki estetik sorunlara oldukça pratik ve hızlı bir çözüm sunmaktadır.

Hastanın yanaklarındaki hacim eksiklikleri 15 dakika süren bir operasyon ile başarılı bir şekilde tedavi edilebilir.

Dolgu malzemesi olarak genellikle cildin doğal yapısında da bulunan hyalüronik asit dolgu malzemesi tercih edilir.

Yanak dolgusu Nasıl Yapılır?

Yanak dolgu işleminde yapılan enjekte aşamasından sonra yanağın yüzeyi geriye doğru dengelenir. Yanak bölgesi hafifçe kaldırılarak yuvarlak bir hale getirilir.

Yüz açısının genişlemesi kontrol altına alınarak sıkılaştırılır. Yanak dolgusu yöntemi yanak bölgesini dolgunlaştırmak ve yanakları kontürlemek için estetik cerrahideki en etkili yöntemlerden biridir.

Yanak dermal dolgu malzemesi, yüzü yukarıya çekerek yüzün genç görünmesine yardımcı olur. Gözdeki oyukluk azalır, burnun şekli ortaya çıkar, alın ve çene çıkıklığı dengelenir.

Yanak dolgusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Yanak dolgusu yönteminde yapılan enjeksiyon işleminden sonra yüzde hafif ödem ya da kızarıklık oluşabilir. Kızarıklar 1- 2 saat içerisinde geçer. Ödem ise bir iki gün içinde kendiliğinden geçecektir.

Olabilecek komplikasyonları engellemek için ilk olarak alanında uzman cerrah seçilmesi ve operasyonun mutlaka klinik ortamda gerçekleştirilmesi gerekir.

Başarılı bir yanak dolgusu ile yüz daha estetik bir görünüme kavuşturulabilir. Çünkü elmacık kemikleri, yüz güzelliğinde önemli bir rol oynar.

Güzel tanımlanmış yanaklar yüzün dengesini sağlar, yüzün profilden görünümünü iyileştirir ve yüzü daha genç bir görünüme kavuşturulur.

Hastalarımızın Yorumları

Aslı Bozan
Aslı Bozan

Benimle ilgilenen sağlık danışmanı başta olmak üzere doktorum ve uzman estetisyenlere teşekkür ederim

Müge Yılmaz
Müge Yılmaz

Gittiğimde biraz yoğunluk vardı hastanede ama beni çok bekletmeden hemen yardımcı oldular randevumun hemen hemen tam saatinde girdim hocanın odasına muayene edip bilgi verdiler bilgisayar üzerinden bazı tasarımlar yaptılar düşünüyorum açıkçası en kısa zamanda geleceğim 🙂

Sizi Arayalım
    reference-aesthetic-banner
    Open chat