Gastrik Bypass - Reference Aesthetic

Gastrik Bypass

Gastrik bypass ameliyatında, mide ve ince bağırsağın yapıları değiştirilerek hastanın kilo vermesi sağlanır.
blog-30

Gastrik Bypass

Gastrik bypass ameliyatında, mide ve ince bağırsağın yapıları değiştirilerek hastanın kilo vermesi sağlanır. Gastrik bypass ameliyatı hem kısıtlayıcı, hem de emilim azaltıcı bir işlemdir. Gastrik bypass ameliyatlarında midenin büyük bir bölümü bypass edilerek küçük hacimli bir mide bölümü hazırlanır ve ince bağırsaklara dikilir. Bu işlem sonucunda hasta hem küçülen mide sayesinde daha az yemek tüketir hem de ince bağırsak mideye bağlandığı için besinlerin emilimi azalır. Böylece hasta yediği besinin az bir miktarını sindirmiş olur . Kalori alımı azaltılarak kilo kaybı sağlanır. Bu ameliyatın ardından, tip 2 diyabet, hipertansiyon, uyku apnesi gibi hastalıkların da kilo kaybıyla orantılı olarak iyileşmesi mümkündür.
Bu yöntemde cerrahi bıçaklar kullanılmaz. Saç köklerinin özel bir iğneyle çıkarılması yöntemine dayanır. Kıl köklerinin tek tek alınması doku hasarını eski yöntemlere kıyaslanamayacak kadar düşürmüştür. Bundan dolayı saç ekiminde tavsiye edilen öncelikli yöntemdir.

Bundan dolayı saç ekiminde tavsiye edilen öncelikli yöntemdir. Bu yöntem hastalar tarafından da sıkça tercih edilmektedir. Hastalar bu yöntemden sonra saçlarından oldukça memnun kalmaktadır.

İki ya da üç saç kökü ve az miktarda deri dokusunu da içeren yapının, hassas bir aletle kafa derisinden çıkartılıp saçın seyrek olduğu bölgelere yerleştirilmesi Greft diye adlandırılan bu teknikle gerçekleşir.

Avantajları;

Bu ameliyat ile fazla kiloların yaklaşık %60-80’ini verilebilmektedir.
Yeni oluşturulan mide sayesinde kişi daha az gıda tüketir ve bir süre sonra bu tokluk iştah kaybına dönüşmektedir.
Sindirim hormonlarının tetiklenmesi ile açlığın baskılanması ve diabetin düzelmesi gibi bir çok yandaş hastalıklar üzerinde fayda sağlar.

Hastalarımızın Yorumları

DANIELO JASON

6 PACK j’avais du mal a faire du sport et de suivre des regimes alimentaires mais sans resultat alors cette annee je me suis dirigé vers REFERENCE ESTHETIQUE en turquie et vraiment je me sens pret pour l’été comme jamais. Merci de m’avoir redonner confiance en moi.

BAHIJA BELHAJ

MEME KUCULTME La clinique est bien situé par rapport au metrobus station, les guichets bancaire sont juste a coté, le market est dont vous aurez besoin, j’étais labas pour faire une reduction mammaire, je ne me suis jamais senti bien dans ma peau jusqu’au jour ou j’ai décidé de me faire opéré chez REFERENCE ESTHETIQUE a Istanbul, Merci

Let us call you

Form İngilizce (#5) Fahri
reference-aesthetic-banner-EN