Sakal Ekimi

Sakal Ekimi

Sakal Ekimi

Erkeklik hormonu seviyesinde önemli bir değişiklik olmadığı sürece ergenliği takip eden birkaç yıl içinde sakal ve bıyık kılları kalınlaşır ve terminal formlarını alırlar. Saç, sakal ve bıyığın doku ve kalitesi tamamen genetiktir.

Sakal ve bıyık kaybı kişinin hormon seviyesine veya cilt hastalıklarına bağlı olabildiği gibi otoimmün rahatsızlıkları da sakal ve bıyık kaybına sebep olabilir. Alopecia Areata adlı cilt hastalığı da dökülmeye sebep olabilir.

FUE tekniği ile yapılan bu işlem eksik olan alanın doldurulması işlemidir. Ense bölgesinden dökülmeme özelliği olan sağlıklı saç köklerinin (greft) sakalsız alana nakledilmesi esasına dayalıdır

Seyrelen veya dökülen sakalları, kaşları veya bıyıkları kozmetikler veya ilaç tedavileri ile yeniden çıkartmak mümkün değildir. Bu nedenle ekim tek çözümdür.

Kaş ekimi, çok fazla titizlik ve dikkat gerektirir. Yapılacak ilk iş bu işte profesyonel bir merkezin seçilmesidir. Kaşlar birçok açıdan saçlardan farklıdır. Kaş kılları deriye çok daha yatık açıyla çıkarlar. Yönleri ise buruna yakın iç kesimlerde daha dik, sonuna doğru yatay seyreder. Ayrıca kaşlar genellikle tek telli köklerden oluşur.

Kaş dökülmesinin önlenmesinde kaş ekimden başka kalıcı bir alternatif yoktur.
Kadın ve erkek gözetmeksizin yapılan bu işlemde sorunun çözümü kalıcı olarak sağlanır.
Ömür boyu kaş kılları uzamaya devam ederler ve kendi kaşlarınızdan bir farkları yoktur.
FUE kaş ekiminde, saç kökleri başın arka kısmından bir kesik veya dikiş olmadan tek tek alınırlar.
İşlem sonrasında devamlılığı olan bir iz kalmaz.
Alınan tek telli saç kökleri, iz kalmaması için deride açılan mikro kanalların içine yerleştirilir. Kanalların açılma sırasında belirlenen kaş şekline sadık kalınır. Kaşların yönlerine, deriden çıkış açılarına dikkat edilmelidir. Böylece sonuç çevrenin fark edemeyeceği doğallıkta olur.

Kaş ekimi işlemi lokal anestezi ile yapılır. İşlem öncesi hazırlıklar tamamlanarak kaşların ve kirpiklerin alınacağı ve ekim yapılacak bölgeye lokal anestezi uygulanır. Kişi uyanıktır. 1-2 saat süren işlemden sonra kişi günlük hayatına devam edebilir.

Banyo kısıtlaması yoktur. 5-7 gün içinde iyileşme tamamlanır.

Kaş ekimi sonrasında çıkan kıllar kalıcıdır. Kaşlar 3 ayın sonunda çıkmaya başlar ve ekilen tüm bölgedeki iyileşmeyi görmek için 6 – 8 ay beklenmesi gerekir.

FUE kaş ve kirpik ekiminde saç kökleri kullanılır. Başın arka kısmında, enseye yakın bölgeden alınırlar. Bu bölgede tek telli, narin saç kökleri bulunmaktadır, tek telli saç kökleri de doğal kaş ve kirpik ekimi sonucu için gereklidir.

Hastalarımızın Yorumları

Aslı Bozan
Aslı Bozan

Benimle ilgilenen sağlık danışmanı başta olmak üzere doktorum ve uzman estetisyenlere teşekkür ederim

Müge Yılmaz
Müge Yılmaz

Gittiğimde biraz yoğunluk vardı hastanede ama beni çok bekletmeden hemen yardımcı oldular randevumun hemen hemen tam saatinde girdim hocanın odasına muayene edip bilgi verdiler bilgisayar üzerinden bazı tasarımlar yaptılar düşünüyorum açıkçası en kısa zamanda geleceğim 🙂

Sizi Arayalım
    reference-aesthetic-banner
    Open chat