Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling

Yaz ayları bittikten sonra yüzde kalıcı güneş lekeleri oluşur. Leke tedavisinde lekeye neden olan durumları ortadan kaldırmak için farklı tedavi yaklaşımları mevcuttur.

Genelde ilk başvurulan yöntem, bilinen en eski yöntemlerden biri olan ancak gelişen teknoloji ile sürekli yapısı yenilenen kimyasal peeling uygulamasıdır.

Kimyasal peelingde, glikolik asit, salisilik asit, fitik asit kombinasyonu tercih edildiğinde cilt içinde renk üreten hücrelerin çalışma hızı düşebilir. Ayrıca da derinin yenilenme kapasitesinin artması ile ölü dokudan arındıkça mat ve cansız görünümü azalır.

Peeling uygulamalarından sonra karşılaşılan ilk sorunun günlük hayata ne zaman dönüldüğüdür. Oluşan kızarıklık ve döküntüler üç gün içinde düzelir ve kesinlikle kişinin sosyal hayatını engellemez.

Hastalarımızın Yorumları

Aslı Bozan
Aslı Bozan

Benimle ilgilenen sağlık danışmanı başta olmak üzere doktorum ve uzman estetisyenlere teşekkür ederim

Müge Yılmaz
Müge Yılmaz

Gittiğimde biraz yoğunluk vardı hastanede ama beni çok bekletmeden hemen yardımcı oldular randevumun hemen hemen tam saatinde girdim hocanın odasına muayene edip bilgi verdiler bilgisayar üzerinden bazı tasarımlar yaptılar düşünüyorum açıkçası en kısa zamanda geleceğim 🙂

Sizi Arayalım
    reference-aesthetic-banner
    Open chat