Göz Altı Işık Dolgusu

reference-aesthetic-under-eye-light filling

Göz Altı Işık Dolgusu

Gözaltı ışık dolgusu enjeksiyonu, cilt dokularının alt katmanlarındaki hidrasyon seviyesini arttırır. Ayrıca cilt rengini güzelleştirerek esnekliğini, sertliğini ve pürüzsüzlüğünü arttırır.

Gözaltı problemleri, genç yaşlarda da kişinin daha yorgun ve daha yaşlı görünmesine neden olabilir. Gözaltı ışık dolgusu ile gözaltı ve yanaklar arasındaki ton farkı giderilebilir.

Gözaltında oluşan çukurluklar yanaklar ile aynı hizaya getirilebilir. Bu sayede gözaltı çevresinde bir yükseltme sağlanabilir.

Işık dolgusu nasıl etki eder?

Işık dolgusu ile gözaltındaki çukurluklar yükseltilir ve ışığın daha iyi yansıtılması sağlanır. Bunun dışında içeriği sayesinde ciltte nemlendirme, doku yenilenmesi ve esneklik sağlar.

Uygulama sırasında ağrı ya da sızıya neden olmadan göz altına bir enjeksiyon yardımı ile bu özel karışım eşit bir şekilde enjekte edilir. Enjeksiyonun ardından ciltte yükselme oluşur ve mor görünüm ortadan kalkar.

Gözaltı ışık dolgusu işlemi yöntemi ile gözaltı bölgesi iki aşamalı bir süreçte gençleşir. Önce hyalüronik asitin etkisiyle subkutanöz tabaka güçlendirilir ve çukurlukların doldurulması sağlanır.

Bu sayede koyu halkalar ve gözaltı torbaları ortadan kaldırılmış olur. İkinci aşamada ise polivitamin ve aminoasit içerikleri ile deride uzun süreli hücresel yenilenme sağlanır.

Işık dolgusu sonrasında dikkat edilmesi gerekenler

Uygulamanın ardından enjeksiyon noktalarında ufak kızarıklık oluşabilir. Bu kızarıklık yaklaşık 3 – 4 saat içinde kendiliğinden geçer. Bu süre içinde enjeksiyon yapılan bölgeler ovuşturulmamalıdır.

Uygulama sonrasında yüze herhangi bir krem ya da kozmetik ürün sürülmemelidir. 4 saatin sonunda genellikle cildiniz normale döner. İsterseniz makyaj bile yapabilirsiniz.

Hastalarımızın Yorumları

Aslı Bozan
Aslı Bozan

Benimle ilgilenen sağlık danışmanı başta olmak üzere doktorum ve uzman estetisyenlere teşekkür ederim

Müge Yılmaz
Müge Yılmaz

Gittiğimde biraz yoğunluk vardı hastanede ama beni çok bekletmeden hemen yardımcı oldular randevumun hemen hemen tam saatinde girdim hocanın odasına muayene edip bilgi verdiler bilgisayar üzerinden bazı tasarımlar yaptılar düşünüyorum açıkçası en kısa zamanda geleceğim 🙂

Sizi Arayalım
reference-aesthetic-banner
Open chat