El Estetiği

Reference-aesthetic-hand-aesthetic

El Estetiği

Yaşlanmanın ilk olarak görüldüğü yerlerden biri ellerdir. Hatta bazen yüzdeki belirtilerden daha çok dikkat çeker. Çünkü elin en üst katmanındaki deri yüz derisinden çok daha incedir. El üzerinde ki katmanda çok az miktarda yağ bulunur. Yaşlanmanın sonucu olan kollejen ve elastik lif yıkımı el üzerinde dikkat çekici bir yaşlanma etkisi meydana getirir.

Sonuçta buruşuk, kırışık, damarların belirgin olan bir cilt ortaya çıkar. Çocukluk ve gençlik döneminde oldukça güneşe maruz kalma durumunda ortaya çıkan kahverengi lekeler, yaşlılığı daha çok hissettirirler.

El ameliyatlarında dejeneratif hastalıklar, özellikle el yaralanmaları, ve doğuştan var olan bozuklukların tedavisi yapılmaktadır.

El ameliyatlarında asıl amaç elin fonksiyonlarını düzeltmek ve bunun yanı sıra mümkün olduğu kadar estetik görünüme de önem vermektir. El her ne kadar küçük bir organ olsa da fonksiyon açısından son derece önem arz etmektedir. Elin her problemi kendine has çözümler içermektedir.

Zaman geçtikçe ve güneşin etkisiyle el üzerinde bulunan kalın mavi damarlar belirginleşir, eller zayıf ve erimiş görünmeye başlar, üzerlerinde de kahverengi lekeler belirir. Günümüzde gelişen teknoloji ile elinizin yaşlanmasının önüne geçmek mümkün hale gelmiştir.

Hastalarımızın Yorumları

Aslı Bozan
Aslı Bozan

Benimle ilgilenen sağlık danışmanı başta olmak üzere doktorum ve uzman estetisyenlere teşekkür ederim

Müge Yılmaz
Müge Yılmaz

Gittiğimde biraz yoğunluk vardı hastanede ama beni çok bekletmeden hemen yardımcı oldular randevumun hemen hemen tam saatinde girdim hocanın odasına muayene edip bilgi verdiler bilgisayar üzerinden bazı tasarımlar yaptılar düşünüyorum açıkçası en kısa zamanda geleceğim 🙂

Sizi Arayalım
    reference-aesthetic-banner
    Open chat