زیبایی بینی - Reference Aesthetic

nose-aesthetic

 

زیبایی بینی

جراحی های زیبایی بینی یکی از رایج ترین عمل های زیبایی در جهان است. از آنجایی که در قسمت میانی صورت قرار دارد، این بدن است که بیشترین تاثیر را در زیبایی و حالت چهره دارد. بنابراین، جراحی بینی به خوبی انجام شده، به طبیعی و زیبا جلوه دادن آن از نظر سلامت و زیبایی کمک می کند.
هدف اصلی در جراحی زیبایی بینی ایجاد بینی مناسب با تناسب صورت است. اصلاح نوک بینی، ریشه، کمربند، یا ساختار سوراخ، در صورت وجود، ناراحتی تنفسی، در صورت وجود، نیز حذف می شود.
جراحی های زیبایی بینی باید به صورت جداگانه برنامه ریزی شود. این اشتباه است که به همه شکل بینی مشابهی بدهید. صد یک کل است. مهم ترین نکته ای که در جراحی بینی باید مورد توجه قرار گیرد، رفع مشکلات ظاهری طبیعی و عملکردی است.
در زیبایی بینی؛ ساختار کمربند یا نوک بینی می تواند تغییر کند، بینی را می توان کوچک یا بزرگ کرد، سوراخ های بینی را می توان به دلخواه ساخت. زاویه بین ریشه بینی و پیشانی یا بین نوک بینی و لب قابل تغییر است. علاوه بر این، به از بین بردن مشکلاتی مانند پولیپ، سینوزیت، گوشت های بینی و سپتوم سپتوم که باعث مشکلات تنفسی می شوند کمک می کند.

چند نوع روش زیبایی بینی وجود دارد؟

 

بینی

جراحی زیبایی بینی به دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام می شود.
در روش جراحی بینی باز یک برش کوچک بین سوراخ های بینی ایجاد می شود. پس از ایجاد برش، پس از برداشتن پوست بینی، جراحی انجام می شود تا اسکلت بینی قابل مشاهده باشد.
در روش بسته رینوپلاستی، عملی است که مستقیماً از سوراخ های بینی وارد می شود. این دو تکنیک بسیار متفاوت از یکدیگر هستند و باید توسط پزشکان مجرب انجام شود.
در تکنیک رینوپلاستی بسته، برش ها از طریق بینی ایجاد می شود و هیچ برشی در نوک بینی وجود ندارد. تکنیک بسته بیشتر برای رفع مشکلات بینی و نوک انجام می شود.
جراحی بینی بسته از نظر فنی بسیار دشوار است. بنابراین جراح باید به اطلاعات تشریحی تسلط داشته باشد. در این تکنیک، غضروف نوک بینی کمتر آسیب می بیند، ادم و تورم به سرعت عبور می کند، عدم تقارن کمتر دیده می شود.
دلیل ترجیح بیشتر رینوپلاستی باز از رینوپلاستی بسته اغلب اصلاح اصلاح بینی و انحراف بیش از حد تیغه بینی است. در مقایسه با رینوپلاستی بسته راحت تر است. زیرا پوست نوک بینی برداشته می شود و در حالی که غضروف قابل مشاهده است جراحی انجام می شود.

آیا سن ایده آلی برای زیبایی بینی وجود دارد؟

برای انجام عمل جراحی بینی محدودیت سنی برای دختران 18 سال و برای پسران 19 سال می باشد. اما اگر بیمار مشکل تنفسی داشته باشد، ممکن است این سن زودتر ترسیم شود

مقدمات قبل از جراحی در زیبایی بینی چیست؟

افرادی که زیبایی بینی دارند باید حداقل 1 ماه قبل با پزشک خود در مورد شکل و تکنیک به توافق برسند.
از مصرف ویتامین ها، آسپرین، قرص های گیاهی، چای سبز، نوشیدنی انرژی زا خودداری کنند، 1 ماه پس از فهمیدن شکل و تکنیک، این فرآورده ها از نظر علمی ثابت شده است که باعث افزایش کبودی و تورم می شوند.
تا روز جراحی نباید از سیگار و الکل استفاده کرد. در روز عمل فرد نباید شرایطی مانند آنفولانزا، سرماخوردگی و تبخال داشته باشد

روند عمل در زیبایی بینی چگونه پیش می رود؟

جراحی بینی با بیهوشی عمومی انجام می شود و بسته به عمل تقریباً 1.5-2 ساعت طول می کشد. بعد از عمل هیچ دردی وجود ندارد، کرم سرد در روز اول بعد از عمل روی صورت اعمال می شود. بیمار 1 شب در بیمارستان می ماند و روز بعد به خانه برمی گردد.

فرآیند بعد از عمل در زیبایی بینی چگونه است؟

ادم (تورم) و کبودی ممکن است 2-3 روز پس از عمل رخ دهد، اما این وضعیت به تدریج کاهش می یابد.
به طور متوسط ​​5 تا 7 روز پس از جراحی بینی، آتل ها و نوارهای پلاستیکی روی بینی برداشته می شود و بیمار می تواند به راحتی به زندگی عادی خود بازگردد.
سفر هوایی را می توان در آخر هفته اول و دوم انجام داد. پیاده روی های کوتاه را می توان بعد از 1 هفته انجام داد. دویدن بعد از 2 هفته قابل انجام است. ورزش را می توان بعد از 3 هفته انجام داد و دوز آن به تدریج افزایش می یابد و ورزش های سنگین و وزنه ها بعد از 2 ماه امکان پذیر خواهد بود.